Légiósok: Priskin az osztrák bajnoknál folytatja

2014.01.29. 15:38
null
Priskin az Austria Wienben folytatja pályafutását (Fotó: Action Images, archív)
Priskin Tamás az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Austria Wiennél folytatja pályafutását – tudta meg a Nemzeti Sport Online. A magyar támadó másfél éves szerződést köt a bécsi csapattal.

 

 

Priskin Tamás 2006-ban állt légiósnak, akkor a Watford futballistája lett. Hat évet töltött Angliában, ezalatt megfordult a Preston North Endben, az Ipswich-ben, a QPR-ban, a Swansea-ban és a Derby Countyban is, mielőtt 2012-ben az orosz Alanyija Vlagyikavazhoz szerződött.

Az Alanyijában 36 mérkőzésen 14 gólig és 4 gólpasszig jutott Priskin, aki a klub anyagi nehézségei miatt novemberben szerződést bontott. Azóta Győrben edzett, ám most megtalálta új csapatát: másfél évre aláírt az Austria Wienhez.

Priskin új klubja, az osztrák bajnoki címvédő Austria Wien 24-szeres bajnok, 27-szeres Osztrák Kupa-győztes, az osztrák Szuperkupát pedig hatszor nyerte meg. A nemzetközi porondon 1978-ban érte el legjobb eredményét a bécsi klub, akkor a KEK-ben döntőbe jutott, de ott kikapott az Anderlechttől 4–0-ra.

Az Austria Wiennek már voltak magyar játékosai: a korábbi FTC-csatár, Magyar István 1982 és 1984 között futballozott a lila-fehéreknél, míg a szintén a Fradiból kikerülő Nyilasi Tibor 1983 és 1988 között. Utóbbi az 1983–1984-es szezonban gólkirály lett. Sáfár Szabolcs 2004 és 2011 között védte az Austria kapuját. A régebbi időszakból a szintén válogatott Schaffer Alfrédot és a Konrád fivéreket (Konrád I Jenő, Konrád II Kálmán) kell megemlíteni.

Priskinnek a bécsi klubnál Tomás Junnal, Roman Kienasttal, a házi góllistát 9 találattal vezető Philipp Hosinerrel és a tegnap szerződtetett Ola Kamarával kell megküzdenie a csapatba kerülésért.

Az Austria Wien – amely a jelenlegi szezonban címvédőként csak a 4. a 10 csapatos bajnokságban – hivatalos honlapján még nem erősítette meg az átigazolást, a LAOLA1 viszont megszólaltatta a klub igazgatótanácsának egyik tagját, Markus Kraetschmert, aki a következőt nyilatkozta Priskinről: „Néhány napja már napirenden van az ügye nálunk, de még semmit sem írtunk alá.”

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
21 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
Tegnap, 0:38

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik