Légiósok: ezért hiúsult meg Kádár Tamás nyári klubváltása

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.09.15. 08:52
null
Kádár Tamás a várakozásokkal ellentétben maradt a Lech Poznan játékosa (Fotó: Action Images)
Miért nem váltott klubot a nyári átigazolási időszakban Kádár Tamás? Miért került „csak" másfél millió euróba Nagy Ádám? Miért alapított sportszervező céget Mervó Bence? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Pataky Tibor és Kövesdi Viktor, a CMG menedzseriroda két tulajdonosa a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában.

 

A játékosügynökök a labdarúgóink iránti mérsékelt érdeklődés kapcsán elmondták, a futballisták értékesítésében nagy szerepet játszik az országról, a magyar futballról kialakult kép, valamint az, hogy klubcsapataink hogyan szerepelnek az európai kupaporondon.

Példaként említették Marko Pjacát, akiért a Juventus júliusban 23 millió eurót fizetett a Dinamo Zagrebnek. Ennek oka, hogy a légiósnak álló horvát játékosok közül a tapasztalatok szerint tízből hat válik be, míg a magyarokból csak három-négy. Megemlítették, hogy a Bologna másfél millió eurót fizetett Nagy Ádámért, miközben a vele szinte egy időben szerződtetett cseh Ladislav Krejcíért négymilliót. Ebben – a cseh futball megítélése mellett – az is közrejátszhat, hogy Krejcí támadóbb szellemű futballista, mint Nagy.

Kövesdi Viktor kitért Kádár Tamás átigazolási ügyére is. A magyar válogatott védő a nyáron nagyon közel állt ahhoz, hogy a Lokomotiv Moszkvába igazoljon, ám a klubváltás végül meghiúsult.

„Csalódásként éltük meg, hogy nem váltott klubot. Az utolsó előtti pillanatban esett kútba a transzfer. A piacon olyan folyamatok játszódtak le, hogy most sajnos nem sikerült nyélbe ütnünk az üzletet. Kádár nagyon értelmes ember, leültünk vele, megbeszéltük, hogy az őszi szezonban marad a Lech Poznan játékosa, de bízunk benne, hogy a télen már sikerül továbbállni. Több tényező közrejátszott is abban, hogy most nem tudott váltani, az egyik a vételára” – mondta Kövesdi.

Pataky Tibor szót ejtett Mervó Bencéről, akivel a CMG már nem dolgozik együtt, mivel a Slask Wroclaw támadóját állítása szerint „régóta zavarta a magyarországi játékosmenedzser-cégek túlságosan szűk látókörű működési gyakorlata, amely kizárólag a játékos eladására koncentrál, de a sportfejlődésére csak minimális szinten.”

„Mindent megtettünk érte, oda került, ahová szeretett volna. Bence néha picit meggondolatlan és túl ambiciózus. Néhány év múlva talán már másképp látja a helyzetet. Sok sikert kívánunk neki!” – mondta szűkszavúan Pataky.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
Tegnap, 0:38

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik