Görögország: magyar ajánlata van a hazavágyó játékosnak

K. Zs.K. Zs.
2021.07.05. 11:34
null
Nagy Gergely még NB I-es időszakában (Fotó: Szabó Miklós)
A görög labdarúgó-bajnokság élvonalából kieső AEL Larissza a honlapján bejelentette, hogy kapusa, Nagy Gergely magyar klubtól kapott ajánlatot.

 

A görög klubbal kapcsolatban több átigazolási pletyka jelent meg a helyi sajtóban a napokban, ezért a vezetőség szükségét érezte, hogy a klubhonlapon közleményben reagáljon: minden játékosával élő szerződése van, senkit sem enged el, csak ha megfelelő árajánlatot kap.

A közlemény szerint Nagy Gergely esetében lehet még változás. A görög klub szerint a magyar kapus először családi okokból kérte szerződése felbontását, mondván szeretne hazatérni, de ez nem volt elég meggyőző érv az AEL vezetősége számára. Másodjára a játékos már ajánlattal érkezett egy meg nem nevezett magyar klubtól, amely 150 ezer eurót szánna a játékjoga felének megvásárlására – pillanatnyilag az AEL vezetői tanulmányozzák ezt a lehetőséget.

A görög klub közleménye arra a klubra utal, amelyiktől a kapust megszerezték 2020 elején. Az átigazolásokban mértékadónak számító Transfermarkt adatai szerint Nagy szabadon igazolható játékosként került a görög csapathoz, előtte a Paksi FC, azt megelőzően pedig a Vasas játékosa volt.

Úgy tudjuk, a Vasasnál korábban valóban szóba került a játékos szerződtetése, de annak már fél éve, és ajánlatot akkor sem tettek érte, viszont arra van esély, hogy ismét Pakson játsszon, de nem akkora összegért, amennyit a közlemény említ – még folynak a tárgyalások a részletekről.

Nagy Gergely nemrégiben a Nemzeti Sportnak elmondta: jól érezte magát a görög élvonalban, de a másodosztályba nem szívesen követné csapatát.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A PAKSI FC-NÉL
Érkezők: Kinyik Ákos (DVSC, szabadon igazolhatóként), Kesztyűs Barna (Bp. Honvéd), Pethő Bence (Budaörs), Simon Barnabás (Haladás)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők: Forgács Dávid (Szentlőrinc)?, Kelemen Dávid (FK Csíkszereda – Románia)?
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Görög Gergő, Gyurkits Gergő, Kovács Flórián, Kovács László, Pesti Zoltán
Kiszemeltek: Nagy Gergely (AEL Larissza – Görögország)
Távozók: Holczer Ádám (Tiszakécske), Vági András (Mezőkövesd)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Tamás Olivér (Mol Fehérvár)?
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
3 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
13 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
20 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
21 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik