Várhidi Péter mellett tette le a szavazatát az MLSZ elnöksége

2008.01.22. 16:08
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöksége majdnem ötórás ülésén döntött: Várhidi Péter marad a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Noha a szakember szerződése december 31-én lejárt, az újabb kontraktus visszamenőleg 2008. január 1-jével indul majd.Várhidi Péter nyilatkozata a kinevezése után
Nem kell búcsút intenie a válogatottnak
Németh Ferenc
Nem kell búcsút intenie a válogatottnak
Nem kell búcsút intenie a válogatottnak
Németh Ferenc
Nem kell búcsút intenie a válogatottnak

Várhidi megbízatása eredetileg 2007. december 31-én lejárt, azóta hivatalosan nincs szakvezetője a nemzeti együttesnek.

Kisteleki István az utóbbi hetekben nyilvánvalóan több külföldi edzővel is tárgyalt, de jó ideig nem sikerült mindkét felet kielégítő megállapodást kötnie egyikkel sem.

A szövetségi kapitány személyére eredetileg a múlt héten tett volna javaslatot Kisteleki, azonban a keddi tanácskozás előtt három nappal úgy döntött, hogy egy héttel későbbre hívja össze az elnökséget, mert időre van szüksége.

Az elnökségi ülést követő sajtótájékoztatón Kisteleki István elnök elmondta, a nyár elején külföldi szakember érkezhet az MLSZ-hez, de arra nincs felhatalmazása,. hogy elárulja a „jelölt” nevét és esetleges funkcióját (szinte bizonyos, hogy sportágfejlesztési igazgató lenne - a szerk.). Így előfordulhat, hogy a titokzatos edző váltja Várhidi Pétert, de az sem kizárt, hogy más munkakörbe kerül.

A szövetség első számú vezetője szerint Várhidi Péter örült a megbízatásnak. A szakvezető egyébként határozatlan idejű szerződéssel rendelkezik a szövetséggel, azt terjesztették ki a kapitányi tisztségre. Kisteleki István szerint Várhidi Péternek sok előnye származhat a megbízatásból, európai szinten is versenyképes edzővé képezheti magát, az MLSZ támogatást nyújt külföldi képzési útjaihoz, nyelvtanulásához.

Kisteleki István elárulta: a mai ülésen Várhidi Péter volt az egyedüli jelölt. Vagyis nem születhetett egetverő szenzáció…

Az MLSZ elnöke arról is beszélt, hogy a magyar föderáció remek kapcsolatot ápol a német társszervezettel, így jövőre hazánkba látogat a 2006-os világbajnokság harmadik helyezettje.

A szövetség elnöksége elfogadott egy jelszót is: „Tudást kell hozni a magyar labdarúgásba.”

„Ez a tudás nincs jelen a magyar futballban, ezért importálni kell. Idén átadjuk Telkiben azt az edzőközpontot, amely 3-4 milliárd forint bevételt hozhat az MLSZ-nek, olyan szakemberekre van szükség, akik ki tudják aknázni az itteni lehetőségeket” – mondta Kisteleki.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az üzleti életben ismert Veres Tibort megválasztották az MLSZ tanácsadó testületének elnökének, Szabó László pedig az MLSZ elnökének kabinetfőnöke lett.

Róth Antal szövetségi edző megbízatása december 31-én lejárt az U21-es válogatottnál, utódjáról (?) a következő elnökségi ülésen döntenek. ---- V ---- A
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik