Koeman szoros meccset vár, és saját csapatára koncentrál

MTI MTIMTI MTI
2009.08.10. 18:55
null
Erwin Koeman (jobbra) mindenkinek lehetőséget akar adni a románok ellen (Fotó: Németh Ferenc - archív)
Címkék
Kemény mérkőzést vár szerdán a románok ellen Erwin Koeman, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek tanítványai hétfőn találkoztak a szövetség (MLSZ) telki edzőközpontjában.

„Szoros találkozót várok, de számomra az lesz a legfontosabb, hogy a csapatom miként teljesít majd - nyilatkozta a holland szakvezető. - Talán nem lesz mindenki százszázalékos állapotban, mivel a szezon elején vagyunk, ennek ellenére jól fog szórakozni az, aki kilátogat a mérkőzésre. Négy hónap után először lépünk pályára, ezért fontos, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson."

A válogatott legutóbb 2001-ben találkozott a románokkal, az akkori csapatból már csak Dárdai Pál, valamint a hosszú idő után újra behívót kapott Király Gábor tagja a keretnek.

„Nem szívesen emlékszem a románok elleni találkozókra, hiszen amióta én válogatott vagyok, még nem sikerült legyőznünk őket - mondta az MTI-nek Dárdai. - Nagyon fontosnak tartom, hogy mindenki szerephez jusson ezen a találkozón, hiszen utána már a svédek és a portugálok elleni világbajnoki selejtezők jönnek, amelyek az elmúlt tíz év legfontosabb összecsapásai lesznek."

Király Gábor elmondta: a futballban a legfontosabb, hogy egy játékos tudja kezelni a körülötte kialakuló szituációkat, s ő ismét készen áll: "A válogatottság számomra a piramis csúcsa, több mint nyolc évig védtem a nemzeti tizenegyben, de akkor is készen álltam arra, hogy második vagy harmadik számú kapus leszek. Az elmúlt években, amíg nem voltam tagja a keretnek, csak a válogatott szurkolója voltam, és azt láttam, hogy tudatos, tervszerű munka zajlik a csapatnál."

Király nyáron a német másodosztályban szereplő 1860 München együtteséhez szerződött, ahol remekül érzi magát: "Az ottani hangulatot talán azzal tudom a legjobban leírni, amit egy rajongó mondott nekem. Bayern-szurkoló bárki lehet, de 1860 München-drukkernek születni kell..."

A szerdai találkozót a február 8-án Veszprémben brutálisan meggyilkolt román kézilabdázó, Marian Cozma emlékére rendezik meg. A Puskás Ferenc Stadionba az MLSZ tájékoztatása szerint várhatóan kétszáz román drukker érkezik. Az MLSZ levélben fordult a magyar szurkolókhoz, hogy sportszerűen biztassák kedvenceiket, ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a találkozó előtt rendkívül szigorú biztonsági intézkedések várhatók. A mérkőzésre – amelyet a szokásos létszám háromszorosa, körülbelül ezer fő biztosít – csak a két ország zászlóit lehet majd bevinni, és még a hitelesített drapériákat is otthon kell hagyni.

Legfrissebb hírek

Törökország továbbra is hibátlan a házigazdák ellen – statisztikák

Foci vb 2026
8 perce

Minden idők legtöbb gólja világbajnokságon: 60 meccs után megdőlt a világrekord

Foci vb 2026
51 perce

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország a hajrában szerzett góllal az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
56 perce

Ausztrália továbbment, Paraguay még várakozik; Törökország nyert egy meccset

Foci vb 2026
57 perce

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
59 perce

Videó: Goretzka rossz buszra szállt a meccs után

Foci vb 2026
1 órája

A cserecsapatok csatája gólgazdag, San Franciscóban mindenkinek jó az iksz – félidők

Foci vb 2026
2 órája

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik