Válogatott: Benne van a 2. hely is, de nagyon nehéz lesz - Laczkó

2010.10.14. 18:40
Laczkó Zsolt, a Debrecen és a magyar válogatott labdarúgója szerint a nemzeti tizenegynek a pótselejtezőre is van esélye az Európa-bajnoki selejtezők során, de ahhoz már bravúr kell.

„Tudom, hogy 1986 óta vágyik a magyar szurkoló arra, hogy a labdarúgó-válogatott eljusson egy világeseményre. Én éppen akkor születtem... A finneket legyőztük, ez nagy dolog – főleg, hogy idegenben –, de azt is mondhatom, ez ott volt a lehetőségek között. Az is tény, hogy a holland és a svéd csapat jobb nálunk, bár ahogy 4–1-re elintézték Huntelaarék a skandinávokat, akár még le is győzhetjük itthon a svédeket. Viszont szerintem ez egy nagyon jó svéd csapat” – nyilatkozta Laczkó a delmagyar.hu-nak.

„Szóval a harmadik helyre ezek után biztosan oda lehet érni, a második helyhez pedig bravúr kell. Például a hollandok ellen jövő márciusban, amikor először Budapesten, majd idegenben csapunk össze velük. Addig van időnk összeérni, összecsiszolódni, és addig még más válogatottaknál is történhetnek teljesítményt befolyásoló dolgok. A közvélemény szerint a három győzelem után minden rendben van, most bizakodó a hangulat. Benne van a második hely és a pótselejtező esélye is, de nagyon nehéz lesz, és ahogy mondtam, bravúr kell hozzá.”

Laczkó immár klubcsapata, a Debrecen PSV elleni Európa-liga találkozójára készül, szerinte bravúrt érhetnek el a holland együttes ellen. „Jó csapat a PSV, de itthon el lehet kapni” – mondta Laczkó.delmagyar.hu-nak.

„Szóval a harmadik helyre ezek után biztosan oda lehet érni, a második helyhez pedig bravúr kell. Például a hollandok ellen jövő márciusban, amikor először Budapesten, majd idegenben csapunk össze velük. Addig van időnk összeérni, összecsiszolódni, és addig még más válogatottaknál is történhetnek teljesítményt befolyásoló dolgok. A közvélemény szerint a három győzelem után minden rendben van, most bizakodó a hangulat. Benne van a második hely és a pótselejtező esélye is, de nagyon nehéz lesz, és ahogy mondtam, bravúr kell hozzá.”

Laczkó immár klubcsapata, a Debrecen PSV elleni Európa-liga találkozójára készül, szerinte bravúrt érhetnek el a holland együttes ellen. „Jó csapat a PSV, de itthon el lehet kapni” – mondta Laczkó.

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
14 órája

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54
Ezek is érdekelhetik