Orbán-varázs – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
2019.02.26. 23:43

Alig több mint három hét múlva máris itt a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitánya Nagyszombatban. Mivel a Szlovákia elleni fellépésig csak néhány napot tud együtt tölteni nemzeti csapatunk, kulcsfontosságú, hogy a kulcsemberek – ez már két kulcs a győzelemhez! – klubjaikban a bajnokikon válogatott formát mutassanak. Nyilván az sem mindegy, milyen bajnokikon, ezért figyeltük kiemelten (a helyszínen tartózkodó Marco Rossi szövetségi kapitánnyal együtt) a négy nagy európai liga egyikének számító német Bundesliga RB Leipzig–Hoffenheim rangadóját. Utóbbi meghatározás talán nem túlzó, hiszen a tabella jelenlegi negyedik helyezettje fogadta a nyolcadikat, egyben az előző idény bronzérmesét.

A magyar vonatkozást a sportkedvelőknek különösebben nem kell ecsetelnem. A válogatott öt legértékesebb játékosa közül három ott volt a Red Bull Arena gyepén, Gulácsi Péter a lipcseiek kapujában, Willi Orbán a hátvédsorában az első sípszótól az utolsóig, Szalai Ádám pedig a 69. perctől a vendégek támadójaként. Rossi mester és mindannyiunk nagy örömére egyikük sem vallott szégyent, sőt: Gulácsi holtversenyben a mezőny legjobbjának bizonyult a Kicker értékelése alapján 2.5-ös osztályzattal, míg a hazai egyenlítő gólt szerző Orbán 3-ast érdemelt a szaklap szerint. Szalai csereként nem kapott számszerű értékelést, de a neki adatott bő húsz perc alatt sokkal több jó megoldása volt, mint rossz, egy ízben a fejesét épp honfitársa védte bravúrral.

Manapság már más időket élünk, mint amikor néhány perc villamosozással kidöcöghettünk egy akkor világszínvonal-közelinek számító NB I-es meccsre; az élő tévéközvetítésnek és az internetnek hála szerencsére pontosan tudjuk követni legjobbjaink külhoni teljesítményét. Ez a három magyar labdarúgó van jelen aktívan a nemzetközi futball kirakatában – a szintén bundesligás Sallai Roland hosszú ideje sérült, Nagy Ádám kevés lehetőséget kap az olasz Bolognában –, rájuk kell és lehet építeni. Kizárólag abban az esetben lehet keresnivalónk az Eb-kvalifikációs sorozatban, ha tartják a formájukat, a többiek pedig részben-egészben felnőnek hozzájuk.

Jómagam mindenesetre elégedett lennék, ha március 21-én, csütörtök este a nagyszombati City Arenában is Gulácsi lenne a mezőny egyik legjobbja, Szalai sokszor veszélyeztetné az ellenfél kapuját, a 89. percben pedig megtapasztalhatnánk az egyenlítést érő Orbán-varázst.

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik