Ki robban be? – Thury Gábor jegyzete

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
2024.06.03. 23:23

Labdarúgó-válogatottunk közvetlenül az Európa-bajnokság előtt 2021-ben és az idén is két felkészülési mérkőzést játszott, játszik. Három évvel ezelőtt Ciprus (1–0) és Írország (0–0) volt az ellenfél, most Dublinban ismét Írország, szombaton Debrecenben Izrael következik.

Valljuk be, több szempontból is kedvezőbb helyzetben vagyunk, mint az előző kontinensbajnokság idején: egyrészt a Portugália, Franciaország, Németország trió masszívabb ellenfél volt, mint a jelenlegi Svájc, Skócia, Németország hármas. Másrészt noha Kalmár Zsolt most sem lehet ott a legjobbak között, az akkor ugyancsak sérült Szoboszlai Dominik viszont igen. Kétezerhuszonegyben a legnagyobb gondot az jelentette, vajon két sérült középpályásunk helyett ki léphet elő vezéregyéniséggé. Megjegyzem: az akkor a Dunaszerdahelyben játszó Schäfer András egyre jobb teljesítményt nyújtott, Marco Rossi négy Nemzetek Ligája-találkozón becserélte, ötödik meccsén, Ciprus ellen az ő góljával nyert a magyar válogatott – Schäfer lett a mérkőzés embere. Az Eb-n mindhárom csoporttalálkozón kezdett, s bár védekező középpályás, a németek ellen ő szerezte a második gólunkat (2–2).

Dublinban vélhetően kezd, s abban is biztos vagyok, az Eb-n húzóember lesz. De abban is bízom, a két felkészülési mérkőzésen felbukkan olyan futballistánk, aki berobban a nemzetközi mezőnybe. Csupán összehasonlításul: Schäfer András a kontinensbajnokságon (is) mutatott játéka miatt igazolhatott 2022 januárjában az Union Berlin együtteséhez.

Ám legyünk óvatosak, mert a házigazdák márciusban döntetlent játszottak Belgiummal (0–0), igaz, csoportellenfelünktől, Svájctól 1–0-ra kikaptak. Más kérdés, hogy az írek mindkét együttessel – s velünk is – cserélnének, hiszen a felsoroltakkal ellentétben nem lesznek ott Németországban. S nyilván buzog bennük a bizonyítási vágy, hogy fikarcnyival sem gyengébbek az Eb-résztvevőknél. Csupán példaként említem, az 1978-as argentínai vb előtt volt kellemetlen emlékünk: házhoz mentünk a pofonért, mert a tornáról lemaradó angolok 4–1-re lemostak minket a Wembley-ben… Persze az írekkel – és Dublinnal – kapcsolatban kellemes emlékeink vannak, 1993 májusában Puskás Ferenc szövetségi kapitányként 4–2-es győzelemre vezette együttesünket. Hamar István első válogatott meccsén a félidőben állt be és két gólt szerzett.

Biztatásul elég ennyi.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!
 

Magyar válogatott
2024.06.03. 21:21

Dárdai Márton kezd bal oldali belső védőként Dublinban

Marco Rossi elárulta: az ír csapat kemény ellenfél, Sammie Szmodicsra pedig nem neheztel, amiért a keddi ellenfelet képviseli.

 

 

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
5 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:30

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
2026.06.24. 09:41

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:27
Ezek is érdekelhetik