Marco Rossi: Bevallom, van bennem harag

R. P.R. P.
2024.12.31. 14:47
Fotó: Szabó Miklós
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitány évértékelő interjút adott a molcsapat.hu-nak. Ebben kifejtette, hogy míg korábban a nemzeti csapat mellett állt a szerencse, addig 2024 inkább balszerencsés volt, hogy van benne harag az Eb csoportkörének utolsó fordulója miatt, és hogy milyen esélyt lát a világbajnoki selejtezőkön.

 

Marco Rossi vezetésével a magyar labdarúgó-válogatott 13 mérkőzésen ötször győzött, ötször kikapott, és háromszor döntetlent játszott. A Nemzetek Ligájában bombaerős csoportban Németország és Hollandia mögött, valamint Bosznia-Hercegovina előtt a pótselejtezőt érő harmadik helyen végzett.

„Amikor a szerencse szerepéről beszélünk, természetesen nem arra gondolok, hogy az ellenfelünk megveri saját magát. Pusztán arról van szó, hogy a mérkőzés kulcspillanataiban kinek a javára dőlnek el a fontos epizódok. Centiméterekről és századmásodpercekről beszélünk, mégis ezek döntenek siker és kudarc közöttmagyarázta a kapitány. – Az egész évet zanzásítva elmondható, hogy míg korábban rendszerint mellettünk állt a szerencse, 2024-ben inkább balszerencsések voltunk.”

Az Európa-bajnokságon a svájciak és a németek elleni vereség után a nemzeti csapat legyőzte Skóciát egy máig emlékezetes Csoboth Kevin-góllal. Hiába volt reális esély a továbbjutásra a győzelemmel, a többi csoport eredményei kedvezőtlenül alakultak, így a válogatott nem jutott be a kieséses szakaszba.

„Bevallom, van bennem harag. Úgy gondolom, néhány válogatott csapat meglehetősen sportszerűtlenül állt az utolsó fordulóhoz az Eb-n, és bár azt vallom, először mindig magunkban kell keresnünk a hibát, azért nem lett volna rossz, ha Portugália kicsit komolyabban veszi az utolsó csoportmeccsét. De ez megint ugyanaz, amit korábban mondtam: az epizódok nem minket támogattak.”

Rossi azt is elmondta, hogy azért nem lehet teljesen elégedetlen a 2024-ben látott teljesítmény miatt, és kifejtette gondolatait az előttünk álló világbajnoki selejtezősorozatról is.

„Ugyanakkor nem lehetek elégedetlen sem, hiszen voltak az évnek felemelő pillanatai, és megküzdöttünk azért, hogy a Nemzetek Ligája A-osztályában maradásért játsszunk, illetve magabiztosan és reménykedve kezdhessük meg a vb-selejtezőket. (…) Nagyon régen veszítettünk el tétmeccset velünk egy szinten vagy alattunk lévő válogatottal szemben, és jobbára uralni tudtuk az ellenük vívott meccseket. Egy világbajnokságra kijutni hihetetlenül nehéz, de természetesen ez a célunk. Legalább a pótselejtezőre oda akarunk érni, akár a Nemzetek Ligájából, akár a selejtezőcsoportból, de meg kell ragadnunk a lehetőséget.”

A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.

 

 

Legfrissebb hírek

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:30

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
2026.06.24. 09:41

Gyermeket vár Varga Barnabás kedvese

Légiósok
2026.06.21. 17:19

Szűcs Tamás pozitív élményekkel tért haza a Famalicaótól

Légiósok
2026.06.17. 16:39

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Ha ő őrzi Edströmöt… – N. Pál József publicisztikája

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 22:52

Bernd Storck: A 2016-os Eb-n mindenki mögénk állt, ezt sohasem felejtem el

Magyar válogatott
2026.06.14. 09:43

FIFA-világranglista: három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen

Magyar válogatott
2026.06.11. 13:40
Ezek is érdekelhetik