Ez a realitás! – Thury Gábor jegyzete

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
2025.03.23. 22:56

RÖGZÍTSÜK A TÉNYT: a labdarúgó Nemzetek Ligája-osztályozó visszavágóján Törökország a Puskás Arénában 3–0-ra győzött Magyarország ellen, ez azt jelenti, a sorozat következő kiírásában a törökök szerepelnek az A-ligában, a mieink a B-ben. Ez egyben azt is eredményezi, hogy a 2028-as Európa-bajnoki selejtező sorsolása előtt Magyarország az eddigi első kalap helyett a másodikba kerül. No és az sem mellékes, hogy az NL B-divíziójában nem lesz ellenfelünk az elitből. S még valami: véget ért csapatunk tizenhárom meccses hazai veretlenségi sorozata.

De maradjunk a törökök elleni mérkőzéseknél: nem történt más, szembejött a valóság. Tegyük a kezünket a szívünkre, a magyar válogatott számos alkalommal a honi labdarúgás színvonalánál magasabb nívón játszott, ezt még akkor is le kell szögezni, ha nyilvánvaló, a nemzeti együttes zömét légiósaink alkotják. Nem egyszer, nem egy helyen elhangzott, a török válogatott értéke magasabb a magyarénál, ez értelemszerűen azzal jár, hogy legjobbjaik az elitbajnokságok elitcsapataiban lépnek pályára. Arda Güler (Real Madrid), Kenan Yildiz (Juventus), Hakan Calhanoglu (Internazionale), de még Kerem Aktürkoglu (Benfica) is ide sorolható, magyar oldalon ezzel szemben Szoboszlai Dominik (Liverpool) említhető.

A vereség nem a balszerencsén múlt, még úgy sem, hogy Gazdag Dániel helyzete kimaradt, Szoboszlai Dominik szabadrúgása után a labda a lécet súrolta. A tizenegyesből kapott gól, majd három percen belül Arda Güler találata megfogta a csapatot, a rutinos törökök pedig a második félidőben okosan elfojtották a magyar kísérleteket – amelyek egyáltalán nem voltak fergetegesek… Még úgy sem, hogy már nem az A-ligában maradás, hanem a hazai veretlenség megőrzése volt a tét. A magyar válogatott erőssége a fegyelmezett játék, a koncentráció. Ez utóbbi hiányzott leginkább a törökök elleni száznyolcvan perc egyes szakaszaiban, Isztambulban gyakorlatilag négy, a Puskás Arénában három perc alatt dőlt el a találkozó a javukra. Lehetne sopánkodni, de felesleges, itt az újabb feladat, az ősztől jönnek a 2026-os világbajnoki selejtező meccsei. A cél negyven év után újra kijutni a vb-re.

S ne csak a győzelmek, hanem a kudarc után is jusson eszünkbe a 108-szoros válogatott kapus Király Gábor mondata, amit a nemzeti csapat jubileuma kapcsán mondott: ez a válogatott a miénk.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

 

 

Legfrissebb hírek

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
3 perce

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
23 órája

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:30

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
2026.06.24. 09:41

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:27

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:26
Ezek is érdekelhetik