Vécsei Bálint szerint a vb-pótselejtező a realitás

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2025.03.28. 08:58
Vécsei Bálint (8) úgy érzi, helyt állt a Puskás Arénában (Fotó: Koncz Márton)
Vécsei Bálint szerint reálisan nézve a magyar válogatott a pótselejtezőről harcolhatja ki részvételét a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra.

„Reálisan nézve a második helyet kell megcélozni a világbajnoki selejtezőcsoportban. Nyilván szeretnénk elsők lenni, de azt látjuk, hogy Portugália mennyivel előttünk jár, Európában elitcsapat. Éppen ezért a reális esélyt a második hely és az ezzel járó pótselejtező jelenti” – mondta az M4 Sportnak a paksi középpályás arra reagálva, hogy utolsóként a portugál csapat került a magyarok négyesébe, miután legyőzte a dán együttest a Nemzetek Ligája negyeddöntőjében. Rajta kívül még Írország és Örményország szerepel a kvartettben.

A 31 éves futballista felidézte, hogy olaszországi utazást akart lefoglalni, miután eredetileg nem került be Marco Rossi szövetségi kapitány keretébe, aztán éppen az angol Ligakupa döntőjét nézte, amikor felhívták, hogy Styles sérülése miatt mégis számít rá az olasz szakvezető a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozón.

„Örültem, hogy két év után újra ott lehettem a válogatottban és végül pályára is léptem a Puskás Arénában. Már Isztambulban benne volt, hogy lehetőséget kapok, mert Schäfer Andrást a szünetben fejsérülés miatt le kellett cserélni. Az utána lévő napokban körvonalazódott, hogy kezdő leszek a visszavágón, a Himnusz után kicsit el is érzékenyültem, mert tudtam, mennyi meló volt abban, hogy ismét eljussak ide. Úgy érzem, jól megálltam a helyem – mondta Vécsei, aki szerint a két meccset tekintve nem lehetnek boldogok, mert mind a kétszer három gólt kaptak és 6–1-es összesítéssel kiestek az A-ligából. – Ha mi szerezzük az első gólt, akkor más képe is lehetett volna párharcnak.”

A kispesti nevelésű Vécsei arról is beszélt, milyen nehéz két év áll mögötte, mert amikor a Ferencvárost elhagyta, sérülése miatt olyan helyzetbe került, hogy klub nélkül maradt, majd Japánban kevés lehetőséget kapott, ezért új csapatot keresett és sokszor egyedül készült.

„Tavaly télen többen fél éves szerződést kínáltak, de én hosszú távú megállapodásban gondolkodtam, így végül a Paks mellett döntöttem, amit nem is bántam meg. Tudtam, olyan közegbe kerülök, amelyben segítenek. Tudtam, hogy versenyképes a csapat, amit igazolt a bajnoki második hely és a kupagyőzelem. Megtaláltam a helyem ebben a gárdában” – mondta Vécsei, aki úgy vélte, a címvédő FTC bukdácsolása is kellett ahhoz, hogy ennyire szoros legyen az élmezőny az NB I-ben.

A Paks négypontos hátránnyal követi a Puskás Akadémiát és kettővel a második helyezett Ferencvárost, Vécsei azt reméli, végig kiélezett lesz a bajnokság. Szerinte a tolnaiak abban előre léptek az előző idényhez képest, hogy Bognár György vezetőedzőnek több variációs lehetősége van.

 

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:30

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
2026.06.24. 09:41

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 11:09

Gyermeket vár Varga Barnabás kedvese

Légiósok
2026.06.21. 17:19

Szűcs Tamás pozitív élményekkel tért haza a Famalicaótól

Légiósok
2026.06.17. 16:39

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03
Ezek is érdekelhetik