„Ne hagyjuk az íreket provokálni” – Baráth Botond

V. H. L.V. H. L.
2025.11.16. 10:16
null
Baráth Botond (Fotó: Koncz Márton)
Ha válogatottunk csak a futballra koncentrál, nem lehet baj az írek elleni hazai világbajnoki selejtezőn, mondta Baráth Botond a Nemzeti Sportrádió Körkapcsolás című műsorában – a Vasas bekkje szerint játékosainknak a szigetországiak szándékos provokációja esetén sem szabad elveszteniük a fejüket.

Baráth Botond volt Balogh Balázs vendége szombaton a Nemzeti Sportrádió Körkapcsolás című műsorában. A magyar másodosztályban listavezető Vasas tizenegyszeres válogatott labdarúgója a magyar–ír világbajnoki selejtezőről beszélt, amely még egyenes ági kijutást is hozhatna a mieinknek abban a kevéssé valószínű esetben, ha legyőzik a szigetországiakat, és Portugália otthon kikap az örményektől.

„Nagyon örülnék ennek a forgatókönyvnek, mert akkor nem kellene még két meccset játszani, és újra egyenes ágon ki tudnánk jutni a világbajnokságra” – jegyezte meg Baráth, aki szerint jóval könnyebb helyzetben lenne nemzeti csapatunk, ha 2–0-s vezetés után nem csak egy ponttal tér haza Dublinból.

„A meccs első része úgy is nézett ki, hogy nekünk áll a zászló, de a végén otthagytunk két pontot – nem úgy számoltunk, hogy lesz kiállítás. A második mérkőzés szerintem sokkal nehezebben indul majd, és a srácokon múlik, milyen könnyen végződik” – fogalmazott a 33 éves védő, aki szerint nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy ne üljünk fel az ellenfelektől a három hazai meccsük mindegyikén egy-egy embert kiállíttató írek várható provokációjára.

„Mindenre fel kell készülni, arra is, hogy ki az a játékos, aki elveszti a fejét, ha odapiszkálnak neki és felidegesítik. Arra kell odafigyelnünk, hogy ne üljünk fel erre a hullámra, ne kezdjük el visszaadogatni az íreknek a kis tüskéket. Oda kell figyelnünk, a saját játékunkat kell játszani, és akkor nem lesz probléma azzal, hogy behúzzuk a három pontot” – jelentette ki Baráth Botond.

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Juhász Roland: A világsztároknak is nagy élmény lesz a Puskás Arénában játszani

Bajnokok Ligája
2026.05.22. 18:15
Ezek is érdekelhetik