Nem jön Verebes Győrbe

H. B.H. B.
2002.06.01. 17:36
Címkék
A május 25-én Debrecenben lejátszott évzáró bajnoki mérkőzés után szabadságra mentek az ETO labdarúgói. A játékosok tehát már egy hete pihennek, a vezetők viszont gőzerővel dolgoznak. Az új bajnokságra a felkészülés június 20-án, csütörtökön 17 órakor kezdődik. A győri vezetők most azon fáradoznak, hogy addigra kialakuljon egy ütőképes keret. A szurkolók persze arra is kíváncsiak, lesz-e edzőváltás, és hogy van-e valóságalapja annak a hírnek, hogy az egykori sikertréner, Verebes József szakmai igazgatóként visszatér Győrbe.
"Meglepetéssel értesültem e szóbeszédekről – mondta Peczár László ügyvezető igazgató. – Részünkről az edzőváltásnak még a gondolata sem merült fel. Elégedettek vagyunk Tamási Zsolt munkájával, aki azzal, hogy a nagyon rossz rajt után az élvonalban tartotta a csapatot, bravúrt produkált. Verebes visszatéréséről sem tudok, nálunk szakmai igazgatói státusz nincs, és nem is tervezzük annak létrehozását. Ami a játékosállományt illeti, Farkas Balázs Újpestre, míg Károlyi Sándor a Ferencvároshoz tart, de végső döntés még ezekben a kérdésekben sem született. Baumgartner Attila és Böjte Attila után Sebők Zsolttal, valamint Oross Mártonnal öt-öt évre szerződést hosszabbítottunk. Az is tény, hogy Herczeg Miklós Újpestről visszatér hozzánk, vele három évre állapodtunk meg. A további igazolásokkal kapcsolatban elkészült egy lista, de amíg nincsenek végleges megállapodások, ezekről nem kívánok beszélni.”Tamási Zsolt pénteken Balatonfüreden részt vett az ETO középpályása, Erős Gábor esküvőjén, majd két napot a Balatonalmádiban lévő családi üdülőjében pihent."Ami személyes sorsomat illeti, tény, hogy szerződésem június harmincadikán lejár – mondta Tamási. – Még a Debrecen elleni mérkőzés előtt tárgyaltam a tulajdonos Quaestor Rt. elnök-vezérigazgatójával, Tarsoly Csabával, aki kijelentette, hogy elégedett eddigi munkámmal, és velem képzeli el a jövőt. A részletek megbeszélésére hétfőn Budapestre utazom, s ott tárgyalok a tulajdonossal. Ami pedig az új csapat kialakítását illeti, a vezetés kérésére összeállítottam egy listát. Erről csak annyit mondhatok, hogy hat magyar élvonalbeli játékos megszerzését javasoltam. Arról is tudok azonban, hogy a vezetők több élvonalbeli horvát labdarúgóval tárgyalnak, de ezt a vonalat Tarsoly Csaba tartja kézben.”
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik