Kiss olasz maradna

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2002.06.12. 20:15
Címkék
A magyar női röplabda-válogatott két mérkőzést játszott az idén esedékes négy Európa-bajnoki selejtezőből, és előbb Ukrajna ellen Cserkasziban (0:3), majd Csehország ellen Cegléden (2:3) szenvedett vereséget. A két találkozó között azért óriási különbség mutatkozott, magyar szempontból az utóbbi javára, ellenben mindkét összecsapáson remekül ment a játék Kiss Katalinnak. A jobbára kettesütőként számításba vett hölgy az elmúlt idényt az olasz A2-ligában, a Marsala együttesében röplabdázta végig.– A két Eb-selejtezőn meggyőző teljesítményt nyújtott, noha a május végi Savaria-kupán nem ez volt a jellemző. Minek köszönhető a javulás.–Nem is tudom, talán túlságosan ideges voltam a Savaria-kupán, amelyen egy esztendő után léptem pályára újra hazai közönség előtt. Azt hiszem, a többiek is így voltak vele, de most már elmúlt ez a fajta feszültség.– Hogy dolgozta fel a csehek elleni vereséget, hiszen nagy lehetőséget szalasztott el a csapat.–Nem könnyen. Az volt a hiba, hogy nem tudtunk közel egyformán koncentrálni a találkozón, a hullámvölgyeinket pedig keményen megbosszulta az ellenfél. Olyankor egy állásban is több pontot szereztek ellenünk a csehek.–Mi várható a románok ellen a hét végén?– Hát, biztosan megérezzük majd a sérült Szabó Anita hiányát. Tavaly vb-selejtezőn találkoztunk velük Urbinóban, akkor 3:1-re kikaptunk. Most többet várok, a jövő hét végi hazai mérkőzésen mindenképpen.– Első külföldi idényében nem bizonyult szerencsésnek: első csapata, a Cosenza szezon közben amatőrré vált, ön továbbállt Marsalába, majd a Cosenzával együtt kiestek. Milyen hangulatban jött haza ezek után? –Persze, hogy rosszul esett a búcsú, de személy szerint nekem jól ment a játék. Az sem veszi el a kedvemet az olaszországi játéktól, hogy az együttes feloszlott, és a klub még tartozik nekem. Ugyanis rengeteg szép élménnyel gyarapodtam, sok barátra leltem, egyszerűen nagyon szimpatikus az ottani életmód. Hogy hol folytatom, még nem tudomKiss megemlítette Szabó Anita sérülését, amit Németh Lajos, a válogatott edzője is megerősített. A feladó az egész idényben bajlódott a derekával, és a csehek elleni derbit is alig bírta végigjátszani. Vagyis Garamvölgyi Mátyás szövetségi kapitány Jáka Zsuzsára van utalva, és Szabó helyett behívta a keretbe a kevés rutinnal rendelkező Kiss Adriennt. De más veszteséget is elszenvedett a válogatott: a center Domokos Virág háta is felmondta a szolgálatot, éppen ezért rá sem számíthat a szakvezető szombaton Romániában. Az egyetlen pozitívum, hogy vírusos fertőzése után visszatért a keretbe Battlay Krisztina.
Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
4 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
13 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
19 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
34 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
40 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
51 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik