Centert is hozott magával az újonnan igazolt kapus

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2002.06.25. 20:06
Címkék
Kedden megkezdte felkészülését a 20022003-as idényre a Szolnoki MÁV-Neusiedler NB I B-s csapata. A játékosok közel négyhetes szabadságról visszatérve találkoztak először a Tiszaligeti stadionban, ahol azonmód be is mutatták a gárda új szerzeményeit.
Mikor a május végi évzárót követően búcsút intettek egymásnak a játékosok, tudni lehetett, néhányan már csak ellenfélként térnek vissza Szolnokra. A gárda csapatkapitánya, Kádár Tamás illő módon el is búcsúzott a társaktól, ő elfogadva a Nyírség-Spartacus ajánlatát Nyíregyházára költözött. Arról is hallani lehetett, hogy nem ő lesz az egyetlen távozó, de Kotula László, Pelles András, Novák János és Codru Gradinariu a jelek szerint marad Szolnokon. Kérdéses a szurkolók által gyorsan megkedvelt csatár, a Kispest-Honvédtól kölcsönbe érkezett Kiss Péter, a Lombard FC Tatabányától kölcsönkapott Gelbman Csaba, valamint a tavaszi hajrában kettős kéztörést szenvedett védő, a Debrecentől kikölcsönzött Frida Ferenc sorsa. Nekik a bajnokság végeztével vissza kellett térniük klubjaikhoz. Ami az erősítéseket illeti, a meglévő két kapus mellé sikerült megszerezni az együttes edzőjének, Vágó Attilának egykori játékosát, Vladimir Csiricset, aki az elmúlt szezont Békéscsabán töltötte. A jugoszláv labdarúgó egy 193 centi magas centert is hozott magával, a 24 esztendős Miljan Relics a legutóbb a Bundesliga másodosztályában szereplő Eintracht Frankfurtnál is megfordult. Bár július első napjaiban sikerült megegyezni az MTK-ban nevelkedett, az elmúlt évet Jászberényben töltő ballábas játékossal, Kádár Gusztávval, a napokban életbe lépett átigazolási szabályzat szerint az MTK nevelési költségre tarthat igényt, azaz még tárgyalóasztalhoz kell ülniük a klubvezetőknek. Nincs gond viszont a Szegedet és Sopront is megjárt védekező középpályás, a romániai Ferenczi Attila játékengedélyével, aki már szolnoki játékosként kezdhette meg a felkészülést. Másfél esztendő után visszatért Müller Krisztián, aki a Kispest piros-fekete szerelését cserélte újfent kék-sárgára, és Tóth Dénes klubigazgató megegyezett a fótiak jobb oldali védőjével, Németh Norberttel is.Az első héten egyébként napi két edzést vezényel Vágó Attila, a jövő héten pedig a Debrecen, az MTK és a Békéscsaba ellen már felkészülési mérkőzés vár a szolnoki játékosokra.
Legfrissebb hírek

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
18 perce

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
27 perce

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
1 órája

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
1 órája

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
1 órája

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
1 órája

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik