Írország: hatan a bajnoki aranyért

K. Zs.K. Zs.
2002.07.06. 22:13
Címkék
A kísérletezés jegyében kezdődött meg péntek este az ír bajnokság. A legutóbbi idényhez képest két csapattal zsugorodott a mezőny, de a helyi erők nem csak emiatt tartják a 81 esztendős küzdelemsorozat talán legfontosabb kiírásának a mostanit. Az ír szövetség vezetői elsősorban gazdasági okokból úgy döntöttek, hogy nem csak csökkentik a létszámot, hanem áttérnek a naptári évet követő bajnokságra. A pénteken megkezdődött sorozatban a tíz csapat három kört játszik 2003. január végéig, majd márciusban megkezdi az új bajnokságot.A mostani évadban kiegyensúlyozott harcra lehet számítani, hiszen a négy dublini "nagytól” (a Shelbourne, a Shamrock, a Bohemians és a St. Patrick’s) a Cork és a Derry alig marad el játékerőben. A legnagyobb rössel a St. Patrick’s veti bele magát a küzdelembe, amely a legutóbb a legtöbb pontot szerezte – egyik játékosa jogosulatlan szerepeltetése miatt a harmadik helyre szorult. A csapat kapott ugyan "nem hivatalos” bajnoki serleget és érmeket – de hosszú távon nem éri be ennyivel.
Legfrissebb hírek

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
4 perce

Tovább pörgünk: a norvégok kihagytak egy büntetőt…

Foci vb 2026
15 perce

A harmadik Dembélé-gól különlegessége: minden francia labdához ért!

Foci vb 2026
20 perce

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
20 perce

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
27 perce

Hosszabbított a Bayern München osztrák hátvédje

Foci vb 2026
29 perce

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
44 perce

Három Dembélé-gól a 32. percre – ez ám az aranylabdás produkció!

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik