Kezdődhet a csapatépítés

J. P.J. P.
2002.10.07. 21:11
Címkék
Sorrendben: SopronBékéscsaba 31, BékéscsabaDunaferr 13, MTKBékéscsaba 30, BékéscsabaÚjpest 13. Könnyen észrevehető, mi a közös a békéscsabaiak utolsó négy bajnoki mérkőzésében: az Előre mindannyiszor három gólt kapott ellenfelétől, legyen az idegenbeli vagy hazai összecsapás. De nem csak ezt unja már sok helyi szurkoló, hanem azt is, hogy pofozógéppé vál(ha)t az első osztály újonca.
Pedig a bajnokság első mérkőzésein még hitt a lelátó embere Békéscsabán, hiszen egészen jó kis derbiket láthatott a Győr, majd a Ferencváros ellen, és azokon a meccseken egy ideig a lila-fehéreknek (is) állt a zászló. Az utóbbi fordulókban azonban már csak a klubon belül hallani bizakodó hangokat. Az Újpest elleni mérkőzés előtt Garamvölgyi Lajos vezetőedző még úgy gondolta: megúszhatják a 90 percet kapott gól nélkül, sőt, jó esetben akár egyetlen gólocskával is nyerhet a társaság az Újpest ellen, aztán Keresztúri András a szünetben már másképpen bizakodott: ,,Ha a második félidő elején gyorsan egyenlíteni tudnánk, még bármi lehet…” – fogalmazta meg a csabaiak egyetlen góljának szerzője az első 45 perc summázatát.Mindez csak hiú ábránd maradt. Mi több, Garamvölgyi Lajos hite elszállhatott már a tizedik percben, amikor az egyébként nagy kedvvel játszó Horváth Ferenc először betalált a hazaiak kapujába, aztán amikor a csatár félóra játék után ismét eredményes volt, sokan csak legyintettek. Érthető is volt a bosszúság, mert hiába igyekezett a Békéscsaba (azaz az akarással nem volt baj), hiányzott a megfelelő tudás és gyorsaság, és ez utóbbira jellemző, hogy csak Lapsánszki Tamás és Szilveszter Ferenc vette fel a versenyt ellenfelével.A vasárnapi meccs kapcsán édemes felidézni Garamvölgyi Lajos minapi véleményét, amelyet az addigi, egy hónapos csabai edzősködése apropóján tett: ,,Nagyon jó lenne egy hosszabb időszak, amikor meg lehetne dolgoztatni a csapatot, és össze lehetne újra rakni.”Újpesten sem volt könnyű az új csapatot "összerakni”… A lilák remekül erősítettek a nyáron, ám az eredmények eddig nem úgy jöttek, ahogyan azt a szurkolók elvárhatták. Békéscsabán azonban jobban játszott a gárda, Horváth Ferenc pedig kiemelkedően futballozott, két gólt szerzett, s így már hét találattal második helyen áll a góllövőlistán. A 32-szeres válogatott mosolyogva fogadta a gratulációkat. "Számunkra kötelező volt ez a győzelem, bár tudtuk, hogy mindig az ilyen feladatok teljesítése a legnyűgösebb – mondta a támadó. A sikernél is nagyobb öröm, hogy ebben a bajnokságban először két mérkőzést nyertünk egymást követően, és ez nyugalmat, türelmet adhat játékosnak, vezetőnek egyaránt.”Horváth Ferenc nem csupán két góljával, hanem a hozzáállásával és nem utolsósorban a mezőnymunkájával is társai fölé nőtt. A csatár ezen a találkozón valóban profiteljesítményt nyújtott.
Legfrissebb hírek

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
4 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
16 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
19 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
38 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
42 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
55 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik