Tizenkettedszer bajnok a Rosco

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2002.11.10. 21:17
Címkék
Rosco SE–Eiler-Szántó Építők SC5–1 (3–1)Népliget. V: Ilkei G., Krichenbaum G.ROSCO: Bordás – Riedl, Losonci Z., Márki, Langer, FICZURA, Strausz, Ficzere Zs., KOSÁRSZKY 2, Losonci I. 1, Losonci Gy. 2. Cs: KELEMEN, Ficzere G., Vaskó Attila, Tolnai. Játékos-edző: Ficzere ZsomborÉPÍTÔK: HERMANN – Love, LÖSCHNIG V. 1, Kovács P., Horváth A., KONORÓT, Wesselényi, Kőrös, Hulitza, Babics, Löschnig T. Cs: Zsoldos G., Zsoldos A., Medveczky. Edző: Balázs LajosKiállítva: Tolnai (59. perc)A párharc nyertese: a Rosco (2–0)A 2002. évi bajnok Rosco együttese: Bordás Zsolt, Tápai Tibor (kapusok), Ficzere Gábor, Ficzere Zsombor, Ficzura Ferenc, Kelemen László, Kosárszky Norbert, Langer Tibor, Losonci György, Losonci Imre, Losonci Zoltán, Márki Róbert, Riedl Zsolt, Strausz György, Tolnai Attila, Vaskó András, Vaskó Attila (mezőnyjátékosok)
Mestermérleg
Ficzere Zsombor: – Szépen helytállt a csapat, fizikailag és szellemileg is sikerült egységet teremteni. Az egész évi munkánk kamatozott, az idényben csak egyszer veszítettünk az Építôk ellen.
Balázs Lajos: – Egyértelmű volt a Rosco fölénye ebben az évben, hat egymás elleni találkozónkbôl ötöt nyert. Csak gratulálni tudok, ez a szezon az övék volt.
Mestermérleg
Ficzere Zsombor: – Szépen helytállt a csapat, fizikailag és szellemileg is sikerült egységet teremteni. Az egész évi munkánk kamatozott, az idényben csak egyszer veszítettünk az Építôk ellen.
Balázs Lajos: – Egyértelmű volt a Rosco fölénye ebben az évben, hat egymás elleni találkozónkbôl ötöt nyert. Csak gratulálni tudok, ez a szezon az övék volt.
Az egész évben remek formának örvendő Roscót a bajnoki finálé, második mérkőzésén sem tudta megszorítani az Építők, így nem volt szükség az esetleges harmadik mérkőzésre az aranyérem megszerzéséhez.
A Rosco már a 8. percben vezetést szerzett Losonci György révén, aki egy kiskornert követően talált a hálóba. Büntetőből Löschnig Viktor egyenlített a 19. percben, ám ezt követően már csak a Rosco szerzett újabb gólokat. Az első félidőben még kettőt, a másodikban pedig azok után növelte kétszer is előnyét, hogy az 59. percben szándékos szabálytalanság miatt kiállították Tolnai Attilát. Vagyis nem lehet vitás, megérdemelten nyerte meg az idei bajnokságot a Rosco, összességében tizenkettedszer akasztottak aranyérmet játékosai nyakába.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
14 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
27 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
51 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik