Egy ponttal búcsúzhattak

J. P.J. P.
2002.11.17. 20:22
Címkék
Egyre többen kezdik elhinni Békéscsabán, hogy a csapat feltámadt haló poraiból. A tavalyi bajnok legyőzése és a Ferencváros elleni siker után nem sok hiányzott ahhoz, hogy ismét három ponttal zárják a hét végét a lila-fehérek. Bár 11 lett a végeredmény a másik első osztályú újonc, a Siófok ellen, mégis a hazai szurkolók legtöbbje elégedetten indult haza Sápi Csaba játékvezető hármas sípszava után.
Még Garamvölgyi Lajos, a békéscsabaiak vezetőedzője is nyugodtan dőlt hátra székében, amikor jó negyedórával a meccs után megjegyezte: "Ha valaki azt mondta volna nekem a találkozó előtt, hogy döntetlen lesz a Siófok elleni derbi, alighanem kiegyeztem volna vele. Még akkor is, ha mi vezettünk egy–nullára. Ugyanis nem győztem hangsúlyozni előzetesen: nagyon jó kis csapatot épített fel Csank János kollégám. Ha újonc is a mezőnyben a Siófok, az egyik legütősebb csapat a Borsodi Ligában. Bár az is tény, parányi hiányérzetem azért maradt: ha már vezettünk Keresztúri András jóvoltából, azért jó lett volna megőrizni a minimális előnyünket. Úgy még szebben búcsúzhattunk volna közönségünktől az idei évre.”Apropó, Keresztúri András. Az utolsó három meccs hőse az ötödik mérkőzés óta riogatja a kapusokat (a Zalaegerszeg elleni idegenbeli találkozón és Győrött is rúgott gólt, de azokon a meccseken nem nyert a viharsarki egylet, viszont az azóta a ZTE, majd Ferencváros ellen kiharcolt sikerben főszerepet vállalt, hiszen csabai részről csak az egykori válogatott labdarúgó talált be az ellenfelek kapujába). Nos, szombaton is egy látványos gólt szerzett. Igaz, a 64. percben esett találata után negyedórával cserét kért, mondván, elfáradt. Ami érthető is, hiszen az utóbbi mérkőzéseken Keresztúri volt az Előre FC motorja, Garamvölgyi Lajosnak pedig ,,megesett a szíve” a 35 éves játékoson, és cserélt.De nem volt szerencséjük sem a csabaiaknak. Alighogy lejött a pályáról a lila-fehérek gólfelelőse, Schwarcz Zoltán máris egyenlített. Sokan a szívükhöz kaptak a lelátón, és meg is jegyezték: na tessék, nincs a pályán Keresztúri, így nem is megy a lila-fehéreknek.Ezt a véleményt támasztja alá Csank Jánosnak, a Siófok vezetőedzőjének véleménye is: "A találkozó előtt külön kértem védőinket, hogy a jó formába lendült Keresztúrira nagyon figyeljenek. Úgy látszik, hiába szóltam, hiszen éppen ő talált be a kapunkba. A Kispesttől elszenvedett hazai vereséget követően most egy idegenbeli pontszerzéssel tudtuk javítani. Két mérkőzés vár még ránk ebben az évben, otthon fogadjuk a nehéz helyzetben lévő Sopront és utazunk a Dunaferrhez. Jó lenne ezen a két találkozón minél több pontot begyűjteni, és akkor még esélyünk lehetne az első hat közé kerülésre.”
Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
6 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
19 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
25 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
35 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
51 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik