Szakszemmel - tanultak a tavaszi vereségből

B. G.B. G.
2002.11.21. 22:54
Címkék
A találkozót követő sajtótájékoztatón Victor Pasulko, a vendégek ruszin nemzetiségű (emellett német állampolgárságú) szövetségi kapitánya jókedvűen, és rendkívül szimpatikusan beszélt az Üllői úti 1–1-es döntetlennel végződő 90 percről."A Csehország elleni Európa-bajnoki selejtezőnkön hetvenöt percig jól játszottunk, később azonban mégis vereséget szenvedtünk – kezdte értékelését Victor Pasulko. – Leszűrve annak a meccsnek a tanulságait, Budapestre már úgy érkeztünk, hogy a lehető leghatározottabb játékot próbáljuk nyújtani a magyarok ellen. A márciusi, chisinaui mérkőzésen rengeteget hibáztunk, így akkor megérdemelten győzött le minket Gellei Imre együttese, ám ezúttal már sokkal tudatosabban, pontosabban futballoztunk, noha fiatal együttesem ezúttal taktikailag bizonyult éretlennek, és részben ennek köszönhetjük, hogy nem sikerült megőriznünk előnyünket. A szerdai találkozóra speciálisan készülhettünk, hiszen – és ezt nyugodtan mondhatom – korábban alaposan megismertük a magyar csapat stílusát, sőt, minden egyes játékosát külön-külön is elemeztük. Kis szerencsével talán nyerhettünk volna, de a döntetlennel mindenesetre elégedettek lehetünk, és ezt is sikerként könyveljük el.”Victor Pasulko együttese egyébként több kritikát is kapott a meccs előtt, mondván, Budapestre csupán a moldovai ligaválogatottat hozta el, ám a kapitány ezt határozottan cáfolta. A Kárpátalján született Pasulkóról mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy az 1988-as egykori NSZK-beli kontinensviadalon ezüstérmet szerzett a hajdani Szovjetunió válogatottja tagjaként, sőt, az angolok elleni csoportmeccsen még gólt is lőtt a legendás kapusnak, Peter Shiltonnak (a gólpasszt Rácz László adta…). Azt is megemlíthetjük, hogy Victor Pasulkót annak idején a magyar származású Sándor István fedezte fel, s az egykori Stadler-edző indította el pályafutását is, sőt, Pasulko később az ő tanácsára választotta a Dinamo Kjev helyett a Szpartak Moszkvát (később innen igazolt Kölnbe). Nos, a moldovai válogatott mestere a mai napig atyai jóbarátként tekint Sándor Istvánra, nem csoda, hogy a szerdai válogatott mérkőzés után felhívta telefonon a jelenleg Balatonlellén dolgozó szakembert, sőt, még az este során személyesen is találkoztak…
Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
4 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
21 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
23 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
38 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 1–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik