Az év végére talán már használhatják a pályát

V. Á.V. Á.
2003.01.16. 22:09
Címkék
Valamikor mostanában kellene átadni, ehelyett azonban még mindig a régi falelátókat használhatná a nagyérdemű, ha egyáltalán üzemelne a pálya. A Megyeri úti UTE-jégstadion azonban a tavalyi szezon vége óta zárva tart, a játékosok a Kisstadionba száműzettek, azzal a felkiáltással, hogy idén januárban már egy új, minden igényt kielégítő, fedett komplexumba térhetnek majd vissza. Ehhez képest még a bontás sem kezdődött meg.
– De már nem tart sokáig ez az állapot – felelte megkeresésünkre Hajdú Endre, a létesítményt üzemeltető Sportfólió Kht. műszaki igazgatója. – Jelenleg a bontási munkák megpályáztatásánál tartunk, körülbelül három hét múlva megkezdődhetnek a munkák, melyek újabb három hét alatt véget is érnek. Utána jöhet a tenderkiírás az építkezésre.– A beruházáshoz szükséges öszszeg a rendelkezésükre áll?– Hát, nem egészen. Az új létesítmény teljes költsége megközelíti majd az egymilliárd forintot, ám egyelőre csak annyi pénzünk van, hogy nagyjából kilencven százalékos állapotig jusson el az építkezés.– Mégis, mennyi hiányzik?– Hatszázmillió már megvan. Ennyit fedez a francia Bouygues cég.– Eredetileg arról volt szó, ennyi elég is lesz.– Márpedig a terveket ennyiből lehetetlenség megvalósítani.– Már ne is haragudjon, de amikor Deutsch Tamás akkori sportminiszter bejelentette, hogy befedik az újpesti pályát, konkrét összegeket mondott.– Sajnos éppen erről van szó. Fordítva ültek a lovon. Előbb mondták be a költségeket, ám a tervek többe kerülnek.– Jó, kerüljön többe, bár kissé érthetetlen, miért nem lehet eleve megfelelő költségvetést készíteni egy ilyen szintű beruházásnál, ám az méginkább elszomorító, hogy ahelyett, hogy az átadási ceremóniára készülődhetnének az újpestiek, még a bontás sem kezdődött el.– Erre nem tudok mit mondani, talán a Kht. előző vezetésénél kellene érdeklődnie. Amikor ugyanis én átvettem ezt a feladatot, kiderült, a kormányváltásig nem nagyon foglalkoztak a pálya ügyével. Voltak ugyan bizonyos tervek, de a pénz sem állt rendelkezésre, azaz szinte előről kellett kezdeni a szervezést.– Az anyagiak jelenleg is problémásnak tűnnek…– Ezért is keresünk olyan megoldást, hogy ha nem is tudjuk teljesen befejezni, azért üzembe lehessen helyezni majd a pályát.– A hokitársadalom ennyi idő után vélhetően már ezzel is kiegyezne.– Megígérem, az év végére már biztosan használhatják…
Legfrissebb hírek

Csere: ennyi volt Muslera vb-karrierje

Foci vb 2026
10 perce

Videó: Muslera újabb hibája után vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
33 perce

Baena-góllal vezetnek a spanyolok, jelenleg továbbjutó a Zöld-foki-szögetek – félidők

Foci vb 2026
36 perce

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
1 órája

Kollégánk ott van Guadalajarában a spanyol–uruguayin

Foci vb 2026
1 órája

Hogyan zárul a H-csoport? Elkezdődött mindkét meccs

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Zöld-foki-szigetek–Szaúd-Arábia 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik