Horvát támadó érkezhet

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2003.01.16. 21:48
Címkék
Nem találja helyét a DVSC. Napi probléma ugyanis, hogy mikor és hol edzzen a csapat, az eredeti forgatókönyvet ugyanis a zord időjárás némiképp átírta. A hét elején a Hódos Imre Sportcsarnok jelentett menedéket a gárdának, szerdán és csütörtökön pedig a hortobágyi műfüves csarnokhoz buszoztak ki a labdarúgók. Jó darabig még biztosan négy fal között marad a csapat, Debrecenben ugyanis változatlanul fagypont körüli a hőmérséklet, azaz a szabadtéri pályákat jég borítja.
"Most látszik igazán, hogy súlyos létesítménygondjaink vannak – mondta Szilágyi Sándor, a klub ügyvezetője. – Szomorú, hogy az ország második legnagyobb városában jelenleg nincs futballra alkalmas pálya. A havat ugyan letakarítottuk a salakos edzőpályákról, de ez nem elég, hiszen a játékterek felszíne fagyott, csúszik, így viszont botorság lenne rávezényelni a labdarúgóinkat. Marad a terem és az erdei futás, labdás gyakorlatok viszont egyelőre nem szerepelnek a tréningeken. Nem csoda, hogy a körülmények miatt a játékosok már nagyon várják a februári, olaszországi edzőtáborozást.”Egyelőre az őszi kerettel dolgozik Szentes Lázár vezetőedző, és a hírek szerint nem is várható komoly játékosmozgás. "A vezetőkkel együtt úgy vélem, a keretünk elég masszív a céljaink eléréséhez – mondta Szentes Lázár. – Némi változás a csapaton belül persze nem kizárt. Két, eladásra kínált játékosunk, Bíró Szabolcs és Vladimir Nenadics ügyében nincs ugyan jelentős előrelépés, ám a szerb labdarúgó iránt tudomásom szerint az egyik első osztályú együttes az átlagosnál élénkebben érdeklődik. Ahogy minden klubot, úgy minket is bombáznak a menedzserek külföldi labdarúgókkal, ám, hogy ki az közülük, aki próbajátékra hozzánk érkezhet, szigorúan referenciafüggő. Az ajánlott futballisták egyike mindenesetre az eddig elküldött anyagok alapján megütötte az általunk elvárt szintet, így ha semmi nem jön közbe, hétfőn vagy kedden velünk edz. Egy horvát támadóról van szó, de több információt vele kapcsolatban egyelőre nem mondanék.” A csapat korábbi sérültjei közül most már csupán az ősszel kettős lábszártörést szenvedő Balog Zsolt dolgozik társaitól külön, egyéni rehabilitációs program szerint, amit az egykori válogatott atléta, Nagy Tibor állított össze, illetve felügyel.
Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
14 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
27 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
40 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
45 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
55 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik