Egy hét alatt tizenöt meccs vár Kántorra

Sz. G.Sz. G.
2003.04.05. 21:08
Címkék
Kántor Sándor igyekszik időt szakítani ideiglenes itthon tartózkodása alatt mindenre, így például pénteken egyik barátja 40. születésnapjára volt hivatalos. A Panasonic Panthers Osaka légiósa három hét pihenőt kapott a japán bajnokság négyes döntője után (a Párducok a harmadik helyen végeztek), de kedden már utazik vissza, hiszen a hónap végén kezdődik a Japán Kupa kimerítő sorozata.
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Kántor Sándorra a Japán Kupában várnak embert próbáló feladatok májusban
Szinte hihetetlen, de az egyhetes (április 30.–május 7.) viadalon a döntőbe kerülő együttesek mindent egybevetve 15 mérkőzést játszanak, és mondani sem kell: Kántor vállalná az elhúzódó szereplést.
"Szeretnék már egy japán aranyérmet is, hiszen eddig minden csapatommal nyertem valamelyik sorozatban – mondta Kántor. – Információim szerint hatvannégyes tábla lesz, egyetemi és alacsonyabb osztályú együttesek is nevezhetnek, legnehezebbnek az utolsó három nap ígérkezik. Mindenképpen szeretnék döntőt játszani, ez esetben viszont rohannom kell haza, hogy ott lehessek a zágrábi Európa-bajnoki selejtezőn.”
Bizony, az Eb-selejtező május 9-én kezdődik, így Kántor jó, ha egy tréninggel a háta mögött szállhat be játszani a horvát fővárosban. A Japán Kupára egyébként olasz menedzsere is elutazik, hiszen lassan dönteni kell a hogyan továbbról.
"Ha marasztalnak Oszakában, akkor maradok – jelentette ki a 122-szeres válogatott ütő. – De nagyon hívnak Görögországba, és egyszer még szeretnék játszani Stelian Moculescu csapatában is, akinek sokat köszönhetek, hiszen németországi éveim alatt az ő munkája révén lettem felkészült röplabdázó. Egy biztos, Olaszország annyira már nem vonz, mert, beszámítva az európai kupaidényt is, nagyon hosszú és sűrű a szezon, én pedig már nem akarok egyhuzamban három-négy napokat a családomtól távol tölteni.”
Ebből a szempontból tehát Japán maga a Kánaán, hiszen csak novemberben kezdődik a bajnokság, és március közepén már véget is ér, de hogy ez valóban olyan sokat nyom-e majd a latban, később derül ki.
Külföldi bajnokság

OLASZORSZÁG
A1-liga, nôk. Negyeddöntô, harmadik mérkôzések. Modena–Bergamo 3:1 (20, 20, –21, 19), Perugia–Spezzano 3:0 (26, 18, 21), Jesi–Forli 3:2 (24, –24, –14, 23, 10), Novara–Vicenza 3:2 (–22, –23, 25, 20, 10)
A három nyert mérkôzésig tartó párharcok közül három a legrövidebb idô alatt véget ért, ellenben a Bergamo–Modena párviadalnak még lesz folytatása. Az már biztos, hogy a Novara a Jesivel találkozik az elôdöntôben, míg az alapszakaszt megnyerô Perugia még nem tudja, ki ellen is kell készülnie.
Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
5 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
12 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
18 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
36 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
42 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
50 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
55 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik