Fülöp: nem presztízskérdés

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2003.04.11. 22:50
Címkék
Emlékeznek még, mi minden történt 1986-ban? Akkor volt például Mexikóban az a labdarúgó-világbajnokság, amelyen eleddig utoljára léphetett pályára a magyar válogatott, vagy abban az esztendőben volt az az emlékezetes férfi kézilabda-vb, amelynek a döntőjét két góllal veszítették el a mieink a jugoszlávokkal szemben. Akárhogy is, de abban mindenképpen megállapodhatunk, hogy nagyon régen volt. S hogy mindez miért érdekes?
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Boros a számára csalódást hozó Eb után a Szuperliga-döntôben vigasztalódhat (Fotó: Árvai Károly)
Azért, mert abban az évben történt még valami, ami azóta sem: egy magyar csapat legyőzte a Statisztika asztaliteniszezőit.
Az azóta megismételhetetlen tettet a BSE hajtotta végre, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy a városmajoriak elhappolják a bajnoki címet a Marczibányi tériek elől. Azóta viszont idehaza még szoros találkozót sem nagyon játszottak a statisztikások, nem csoda hát, ha a klubcsapatok Szuperligájának idei fináléját (az első találkozót április 15-én, a visszavágót pedig 22-én játsszák), a Statisztika– Postás-Matáv SE rangadót a sportágon belül óriási érdeklődés előzi meg: ez az a meccs, ahol a szakemberek szerint bármi megtörténhet.
– Igen, ezzel én is egyetértek, bármelyik csapat nyerhet – mondta Fülöp István, a Marczibányi tériek szakvezetője. –Az esélyeket tekintve a két együttes nagyon közel áll egymáshoz, ezért sok függ majd a pillanatnyi idegállapottól, a formától és persze attól, hogy az összeállításnál kinek sikerül majd kitalálnia a másik oldal gondolatát.
– A néhány nappal ezelőtt befejeződött Európa-bajnokságon valamennyi, a Szuperliga-döntőn számításba jöhető játékosuk asztalhoz állt. Ez mennyiben befolyásolta a felkészülést?
– Ha a csapat szempontját nézem, akkor ez a kontinensverseny nagyon rosszkor volt. Ugyanis az a tapasztalatom, hogy egy-egy ilyen jelentős esemény után nehéz felpörgetni egy ahhoz képest szürke, hétköznapi meccsre a játékosokat – gondolom, ugyanez igaz a másik oldalon a román légiós Badescura is – és ezt sajnos most is érzem. Ráadásul ez az Európa-bajnokság szinte mindannyiuknak csalódást hozott, Boros, Fazekas és Molnár is többet remélt magától. Talán csak Póta szerepelt úgy, ahogyan az tőle várható volt, más kérdés, hogy legbelül azért ő is jobb szereplésben bízott. Ez a csalódottság érezhető is, de természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem érdekelné őket a Szuperliga-döntő, sőt… Mindettől függetlenül biztos vagyok abban, hogy a legjobbat nyújtják majd a Postás ellen.
– Hosszú idő után ez lesz az első olyan hazai meccs, amelyen nem mehet biztosra a Statisztika. Presztízsnek tekintik az összecsapást?
– Én úgy gondolom, hogy inkább a zuglóiak csinálnak presztízskérdést a döntőből. Szerintem mi amiatt mindenképpen előnyben vagyunk, hogy a Postás még soha nem tudott nyerni ellenünk és ez szerintem inkább őket feszélyezi. Tudjuk, hogy nehéz parti lesz, de mi pontosan úgy készülünk, mint bármely másik mérkőzésre.
Hogy idehaza már nagyon régen nem volt hasonló színvonalú összecsapás, azt igazolja a "fellépők” névsora. Az első, április 15-i találkozó házigazdájánál, a Statisztikánál játszik a vasárnap befejeződött Eb-n egy arany- és egy bronzérmet szerzett horvát Boros Tamara, a magyar bajnoki címvédő Fazekas Mária, a páros magyar bajnok Molnár Zita, valamint az ifjúsági Európa-bajnok és ifjúsági Európa Top 12-győztes Póta Georgina, míg a Postásnál az egyéni Európa-bajnok román Otilia Badescu, a csapatban már több Eb-aranyat begyűjtött német Nemes Olga, valamint az ETTU-kupa-győztes csapattag Lovas Petra és Éllő Vivien szerepel, utóbbi kettő ráadásul – viharos körülmények között – éppen a Statisztikától került a Postáshoz.
Olyan csemege lesz ez kérem, amit feltétlenül látni kell…
Legfrissebb hírek

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
11 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
22 perce

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
35 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
48 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
55 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik