Dusan Kapusta a kapitány

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2003.07.29. 22:17
Címkék
A Magyar Jégkorong-szövetség valamivel több mint egy hónapja megválasztott új elnökségének első igazán "látványos döntése adta az apropóját a kedd délelőtti sajtótájékoztatónak, amelyet a káposztásmegyeri AstraZeneca Jégcsarnokban tartottak: a testület döntésének értelmében az előttünk álló szezonban a Dunaferr vezetőedzője, a válogatott eddigi másodedzője, a szlovák Dusan Kapusta készíti fel a válogatottat a jövő tavaszi divízió1-es világbajnokságra.
"Először is nagyon köszönöm a bizalmat, igyekszem meghálálni – mondta az ujdonsült szövetségi kapitány. – Az elmúlt két esztendő eredményei bizonyították, hogy sokat fejlődött a magyar jégkorong, s szeretném, ha ez a tendencia az előttünk álló hónapokban is folytatódna. Nagyon sűrű program vár ránk, hiszen már szeptember elején pályára kell lépnünk: az Eurotour keretében vendégeskedünk Olaszországban, amit még további három hasonló torna követ majd. Ezek a tornák sokat segíthetnek abban, hogy aztán a legfontosabb eseményen, az áprilisi norvégiai divízió–1-es világbajnokságon a lehető legjobban szerepeljünk.”A kapitány ezt követően kihirdette a keretét, amellyel igazán nagy megdöbbenést nem keltett. Ezek szerint alapvetően a Szuper, Budai, Halmosi, Sille, Tőkési, Gröschl, Ocskay, Palkovics, Tokaji, Horváth A., Ladányi, Borbás, Peterdi, Szélig, Kangyal, Vas M., Erdősi, Orsó, Szuna, Svasznek, Kovács Cs., Majoross, Simon összetételű csapattal számol, de mint mondta figyeli még Lencsés, Vas J., Hoffmann és Fodor játékát is, azaz természetesen előttük sem zárult még be a kapu. Kapusta azt is bejelentette, hogy az eddigi technikai vezető Palla Antal mostantól másodedzőként (is) segíti a munkáját. Studniczky Ferenc, a szövetség új elnöke a legfontosabb célokról beszélt: szeretnék elérni, hogy stabil, 4-6 csapatos legyen a hazai bajnokság, hogy az elkövetkezendő években 2-4 új fedett pálya épüljön az országban és a sportág a Heraklész-programba is bekapcsolódjon. Ezen kívül a tervek között szerepel még, hogy a szövetség megpályázza a 2006-os téli olimpia egyik selejtezőcsoportjának megrendezését, s hogy minél több vidéki várost sikerüljön bevonni a sportág vérkeringésébe. Ez utóbbi cél elérését segítheti például, hogy – miként arról Kovács Csaba szakmai alelnök említést tett – jövő márciusban Debrecen ad otthont az ifjúságiak divízió–2-es világbajnokságának.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
2 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik