Csúszhat az idény kezdete

GY. B.GY. B.
2003.08.22. 21:10
Címkék
Az élvonal nyolc, szerényebb költségvetéssel dolgozó egyesülete, valamint a 22 csapatos másodosztály mezőnye alkotta, G-30-nak nevezett tömörülés tagjai ellenszavazat nélkül elfogadták azt az indítványt, amely szerint bojkottálják a bajnoki idény megkezdését, és az augusztus 31-i rajt helyett csak szeptember 21-én hajlandók pályára lépni.
A liga pénteki rendkívüli ülésén megtartott voksolásra azért volt szükség, mert a bajnoki közvetítések jogait birtokló Sogecable nevű társaság kilencmillió euróval kevesebbet fizetne, amennyit a G-30 egyesületei kapni szeretnének. A televíziós cég 84 milliót ajánlott fel a kevésbé tehetős egyesületeknek, amelyek viszont ragaszkodnak az általuk kiszámított 93 millióhoz. "Szeretnénk, ha minden megoldódna, de a pillanatnyi helyzet alapján nem tehettünk semmit. Két fél áll szemben, az egyik elad, a másik vesz, viszont az egyetlen pont, amelyben nincs köztük konszenzus, az ár. Csaknem háromszázmillió euróról van szó, ezért értelmetlen lenne kilenc- vagy tízmillió miatt ekkora felfordulást okozni” – sopánkodott a liga nemzetközi kapcsolataiért felelős Antonio Fernández Hidalgo.Egyelőre csak annyi biztos, hogy a felek a jövő héten ismét összeülnek megvitatni a helyzetet, de ha nem születik megállapodás, tényleg csak szeptember utolsó harmadában indul útjára a labda a Primera Divisiónban. Az első számítások szerint, ha a negyedik fordulóval kezdődne a program, az elmaradó három játéknapot még bele tudnák sűríteni a versenynaptárba, igaz, feltehetőleg a szerdákat igénybe vevő fordulók a spanyol válogatott kárára mennének.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
14 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
26 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
50 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik