Haris Brigitta: vb-láz helyett bokasérülés

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.09.01. 21:17
Címkék
Nem mondható, hogy túlságosan szerencsés lenne Haris Brigitta. Az OSC válogatott ritmikus gimnasztikázója ugyanis három héttel a budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokság rajtja előtt bokasérülést szenvedett, s nem lehet tudni, hogy mennyi időt vesz majd igénybe a teljes felépülése.
– Jól sikerült a tegui universiade, amelyen buzogánnyal ötödik lettem, az egyéni összetettben pedig a nyolcadik helyen zártam – mondta Haris Brigitta. – Nagyon feldobtak ezek az eredmények, és a hazaérkezésünk másnapján délután már mentem is edzeni, amit meglehet, nem kellett volna. A pszichológusom, Lénárt Ágota figyelmeztetett, hogy az időzónaváltás, a kimerítő repülőút miatt ilyenkor óvatosabban kell belevetni magunkat a munkába, főként azért, mert az ember egyensúlyérzéke megváltozik. Én próbáltam is visszafogottabban edzeni, ám az ötkörös forgásomnál, ami egy igen nehéz elem, kifordult a bokám. – Sportkórház, röntgen?– Igen, rohantunk az ügyeletre, ott megállapították, hogy nincs törés, de a bokaszalagjaim és az ízületeim is megsérültek.– Ez ugyanaz a lába, amelyben a tavasszal részleges szalagszakadást állapítottak meg?– Igen, és feltehetőleg az okozta a bajt, hogy nem gyó- gyult meg rendesen az akkori sérülésem. Minden versenyen kötöztem, fásliztam a bokámat, így volt ez az universiadén is, amelyen a verseny után megnézte Páni András gyúró a lábamat. Azt mondta: jól látszik, hogy nem gyógyult meg tökéletesen, így amint hazaérek, menjek el a Sportkórházba. Végül is ott kötöttem ki, csak éppen nem így akartam…– Az orvosok mivel biztatták?– Nem sok jóval. Pihentetni kell a jobb lábamat, és természetesen mindennap kezelésre járok majd. Igyekszem nem terhelni, de az edzésekkel nem állok le. Amit bal lábbal képes vagyok elvégezni, azt megcsinálom, hiszen pont ez az időszak, amikor nem szabad kiesni a munkából. Jó lett volna, ha ezt a három hetet már csak a gyakorlatok csiszolgatására kellett volna szánnom, most egy kicsit módosulnak az edzések…– A tervei is?– Mire gondol?– Például arra, mi van, ha nem tudja vállalni a világbajnoki indulást?– Olyan nincs! A sérülésem miatt el vagyok keseredve, ugyanakkor dacossá is tesz ez az akadály. Igyekszem mindent megtenni azért, hogy felkészüljek a világbajnokságra, és higygye el, szeptember közepén én is ott leszek a Budapest Sportarénában.
Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
23 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
31 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
47 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
58 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik