Fekete és Szarka nyert

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.11.15. 22:17
Címkék
Hogy miért éppen Pécs lett az idei mesterfokú bajnokság helyszíne? A válasz egyszerű: Kaufmann Gábornak köszönhetően ismét felpezsdült a tornászélet a városban, amely korábban számos válogatott versenyzőt adott a magyar tornasportnak, s amelynek legutóbb 1984-ben Tóth Zita révén volt mesterfokú bajnoka.
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szarka Krisztina jó teljesítménnyel szerezte meg az egyéni összetett aranyérmét (Fotó: Meggyesi Bálint)
Persze az sem mellékes, hogy a szövetség minden költséget egybevetve jóval olcsóbban megúszta a vidéki szervezést, mintha a háromnapos viadalt a budapesti Tornacsarnokban rendezte volna meg. És tegyük hozzá, bár a város a PMFC–MTK labdarúgóderbi lázában égett, nem kongtak üresen a lelátók a Lauber Dezső sportcsarnokban. Igaz, aki a PVSK kosármeccseihez szokott, inkább családi délutánként élhette meg a szombati versenynapot, amelyen olimpiai bajnokok is tiszteletüket tették, hiszen Magyar Zoltán és Csollány Szilveszter is kíváncsi volt az esztendő utolsó nagy hazai viadalára. Utóbbi egyébként két hét múlva megjelenő könyvének plakátjait is a elhelyezte a csarnokban, amelyet a relikvia- és autogramvadászok nyomban be is gyűjtöttek. Nem véletlenül. A gyűrű olimpiai, világ- és Európa-bajnoka visszavonulása ellenére is nagy sztár Magyarországon és csak bizakodni lehet benne, hogy hamarosan kinövi magát egy hozzá hasonló szintű tornász.

Mesterfokú bajnokság, Pécs
Egyéni összetett. Férfiak. Bajnok: Fekete Levente (BHSE, edzô: Fazakas Csaba) 52.900 (talaj: 8.200, lólengés: 9.400, gyűrű: 9.500, ugrás: 8.500, korlát: 8.500, nyújtó: 8.500), 2. Hetrovics Marcell (FTC-Ybl Tervezô) 52.400 (8.500, 8.900, 8.800, 8.900, 8.900, 8.400), 3. Horváth Csaba (KSI SE) 51.650 (8.400, 8.800, 8.200, 8.800, 8.600, 8.850), 4. Detrôi (BHSE) 50.450 (8.500, 8.500, 8.200, 8.600, 8.200, 8.450), 5. Bernáth (Dunaferr SE) 49.800 (8.500, 8.600, 7.200, 8.400, 8.300, 8.800), 6. Puskás (FTC-Ybl Tervezô) 49.600 (8.800, 7.700, 7.200, 9.000, 8.400, 8.500)
Nôk. B: Szarka Krisztina (KSI SE, e: Ziszisz Tanaszisz, Nagy Zsuzsa) 34.200 (ugrás: 9.025, felemás korlát: 8.100, gerenda: 8.650, talaj: 8.450), 2. Kiss Renáta (Hungarotel TC-Békéscsaba) 33.500 (8.075, 8.850, 8.650, 8.050), 3. Péntek Tünde (Hungarotel TC-Békéscsaba) 33.475 (8.625, 7.925, 8.350, 8.350), 4. Korcsmáros (Hungarotel TC-Békéscsaba) 32.600 (8.400, 7.650, 8.200, 8.350), 5. Farkas (Józsefvárosi TE) 32.550 (8.600, 7.450, 8.150, 8.000), 6. Gombás (PENCOM Delfin SI SE Szombathely) 32.100 (8.675, 7.750, 7.600, 7.850)
Az anaheimi világbajnokságon ugrásban negyedik helyen záró Gál Róbert már helyes nyomvonalra lépett, igaz a Fradi tornásza (vállsérülése miatt is) éppen most fogott ki szerencsétlen napot. Jó talaj- és lólengésgyakorlata után gyűrűn és ugrásban is eléggé gyenge produkciót nyújtott, s ezzel elszálltak a mesterfokú bajnoki címről szőtt álmai. A zöld-fehéreknél azonban akadt, aki a helyébe lépett, az idén sérülések miatt alig-alig versenyző Hetrovics Marcell felvette a kesztyűt a Honvéd legjobbjával, Fekete Leventével, s az utolsó szerig, a nyújtóig roppant kiélezett csatát vívtak egymással. A viadalt végül öttizednyi előnnyel Fekete nyerte meg, Hetrovics az ezüst-, míg a KSI-s Horváth Csaba a bronzérmet vehette át. A KSI egyébként igen eredményesen zárta ezt a napot, hiszen Horváth harmadik helye mellé a hölgyeknél Szarka Krisztina egy aranyérmet szerzett. Szarka, aki a pénteki csapatverseny során három szeren is rontott, ezúttal szinte hibátlanul teljesítette a napot, és fölényesen győzte le a békéscsabaiak legjobbjait, Kiss Renátát és Péntek Tündét.

Mesteri szavak
Fekete Levente:

– Ezt a napot inkább túléltem, mint átéltem, ami nem is csoda. A világbajnokságot követően sokáig nem volt kedvem a tornához, lelkileg nagyon magam alatt voltam, és el kellett telnie egy kis időnek, amíg kikecmeregtem a gödörből. Körülbelül öt hete kezdtem el újra tornázni, és ez meg is látszott a teljesítményemen, de most már úgy érzem, újult erővel tudom magam belevetni az Európa-bajnoki felkészülésbe.

Szarka Krisztina:
– A pénteki csapatversenyen katasztrofálisan szerepeltem, amit el lehetett rontani, azt el is rontottam. De most úgy keltem fel, hogy ez egy másik nap, új kezdet, és ez a szemlélet tökéletesen bevált. Az edzőm biztatott, és szerencsére sikerült összekapnom magam. Csak a korláttól féltem, de az is jól sikerült, így teljesen elégedett vagyok ezzel az eredménnyel.
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
14 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
34 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
46 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
49 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik