Otto Baric a csapatával együtt váratlanul eltűnt

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2004.06.22. 22:29
Címkék
Nagy elánnal készültek, mégis elbuktak a horvátok az Anglia elleni sorsdöntő ütközetben. Éppen ezért könnyen megeshet, hogy a kockás mezesek kapitánya, Otto Baric nem ül már le többet a nemzeti csapat kispadjára, noha ő ezt eddig nem jelentette ki egyértelműen.
A lisszaboni mérkőzést követően a szakvezető arra a kérdésre, hogy a szigetországiak ellen vezette-e utoljára a nemzeti csapatot, kitérő választ adott.
Baric tőle talán meglepő módon csak kevés mentséget keresett a vereségre. "Meg kellett nyernünk a mérkőzést, ezért a szokásosnál több játékost küldtem előre, így hátul létszámhátrányba kerültünk. Ezenkívül több nehézséggel kellett megküzdenünk. Először is, a bemelegítésnél Robert Kovac megsérült, Stjepan Tomast pedig be kellett injekciózni. Rooney kiválóan játszott, viszont részben Kovac hiánya miatt tudott annyiszor a védelmünk mögé kerülni a második félidőben. Végül pedig, amikor feljöttünk kettő háromra, Dario Simic dőlt ki a védelemből, és újból meg kellett változtatnom a taktikánkat – sorolta a szakvezető. Majd hozzátette: – Azt viszont mindenképpen el kell ismernem, hogy Anglia jobban játszott, erősebb csapattól kaptunk ki."

Boris Zivkovic és a többi horvát játékos számára az Anglia elleni mérkôzéssel befejezôdött a 2004-es Európa-bajnokság
Boris Zivkovic és a többi horvát játékos számára az Anglia elleni mérkôzéssel befejezôdött a 2004-es Európa-bajnokság
Boris Zivkovic és a többi horvát játékos számára az Anglia elleni mérkôzéssel befejezôdött a 2004-es Európa-bajnokság
Baric nem kerülhette el a kérdést, hogy a problémák ellenére miért "sérülésveszélyes" csapatot küldött pályára. "Ha megint lejátszhatnánk ezt a mérkőzést, feltehetően három-négy helyen is módosítanék a kezdőcsapaton. Ugyanakkor úgy éreztem, a franciák ellen nagyon szép sikert értünk el, és bíztam benne, hogy egy nagyon hasonló felállású tizenegy megismétli a bravúrt" – hangzott a kapitány válasza.
A horvát szakember végezetül sok sikert kívánt az angoloknak, és biztosította a jelenlévőket, hogy Sven-Göran Eriksson gárdája messzire juthat a tornán.
Nagyobb búcsúzkodásra csak azért nem került sor, mert kedd délre a Marriott Hotelbe még volt egy meghirdetett sajtótájékoztató. Sokan arra számítottak, hogy Baric majd ott jelenti be lemondását, ám erre nem került sor. Igaz, nem az edző makacssága miatt, hanem azon egyszerű oknál fogva, hogy a teljes horvát csapat elhagyta a szálláshelyét, jóval a kitűzött időpont előtt. A szálloda halljában gyülekező újságírók egy ideig keresték a sajtótájékoztató helyét, ám amikor rákérdeztek a személyzetnél, meglepetten kellett tudomásul venniük, hogy a Marriottban aznapra egyáltalán nem volt lefoglalva terem a mítingre. ---- B ---- E
Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
7 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
14 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
19 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
51 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik