Nagy és Gubik: tökéletes bemutatkozás

OROSZ FERENCOROSZ FERENC
2004.07.25. 21:30
Címkék
A szombati forróság után vasárnap már kellemesebb időben léptek pályára az országos bajnokság részvevői a dombóvári nyitó fordulóban.
A férfi elődöntőben a Zirigh, Szauter duó papírforma-győzelmet aratott az újonc Mózer, Tamás egység ellen, a másik ágon Nagy és Gubik két szettben biztosan verte a mezőny legrutinosabb kettősét, a négyszeres bajnok Rácz, Buday tandemet. A fináléban Szauterék jártak elöl eleinte a pontgyűjtésben, de vetélytársuk fokozatosan erőre kapott. A sok nagy küzdelmet megélt Gubik nem hiába biztatta társát, 20:20 után sikerült megnyerniük a nyitó játszmát. A második is szorosan alakult, és amikor úgy tűnt, hogy a dágiak a maguk javára fordítják a szettet, Gubik ásznyitása, majd Nagy bravúros mentése és pontja végleg eldöntötte, ki a jobb ezen a hétvégén.

Gubik remekelt a homokon
Gubik remekelt a homokon
Gubik remekelt a homokon
"A nyitásfogadásunk egészen elfogadható volt, szerencsére keveset hibáztunk, de ha rontottunk, akkor is hamar javítani tudtunk. Számomra is meglepetés ez a győzelem" – összegzett a díjátadás után Gubik János.
Való igaz, egy újonnan összeállt páros ennél jobban nem is mutatkozhatott volna be.
A női döntő adta magát, hiszen mindössze két páros (!!!) képviselte a gyengébb nemet. Az első játszmában még jobb volt a Nyári, Dambendzet kettős, a folytatásban azonban egyre inkább magára talált a Kiss testvérpár. A jászberényi lányok előbb egyenlítettek, a rövidített játékrészben pedig minden bejött nekik. Futószalagon gyártották a pontokat, és Bernadett pontos ütésével a tornagyőzelmet is megkaparintották.
Nyáriék voltak az esélyesebbek, az elején tartottunk is tőlük rendesen – vallotta be Kiss Regina. – Később sikerült lehiggadnunk, ami sokat segített."
"Ami igazán fontos, hogy most mindketten jól játszottunk – vette át a szót a nővér, Bernadett – Az öszszetett első helyről még korai lenne ábrándozni, mert a folytatásban biztosan nehezebb mérkőzések várnak ránk." Ez pedig azt jelentené, hogy egy hét múltán Kazincbarcikán az ezúttal külföldön szereplő duók (s talán nem csak ők) is feltűnnek.

LIPTON ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ, DOMBÓVÁR, GUNARAS-FÜRDÔ

Férfiak. Elődöntő: Zirigh, Szauter–Mózer, Tamás 2:0 (9, 17), Nagy P., Gubik–Rácz, Buday 2:0 (15,14). A 3. helyért: Rácz, Buday–Mózer, Tamás 2:0 (13,17). Döntő: Nagy P., Gubik–Zirigh, Szauter 2:0 (20,19).

Nők. Döntő: Kiss B., Kiss R.–Nyári, Dambendzet 2:1 (–15, 16, 10) – csak két páros nevezett
Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
13 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
37 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
53 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik