Két világelsőnk Stuttgartban

Cs. B.Cs. B.
2004.11.18. 22:50
Címkék
Hannover után a hét végén Stuttgartban folytatódik a négyesfogat-hajtók fedeles Világkupa-sorozata, ahol a ranglista alapján jogosult mindkét hajtónk, Lázár Zoltán és Dobrovitz József is indul.
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
Dobrovitz tartalék lovát is befogja a jobb eredmény érdekében (Fotó: Danis Barna)
A lebonyolítás az előző versenyhez hasonló, azaz pénteken egy ranglistaversenyen esik túl a hat induló - a mieinken kívül a svájci Werner Ulrich, az ausztrál Boyd Exell, az amerikai Chester Weber, a német Michael Freund valamint a szabadkártyás német Hansjörg Hamman hajt -, s ennek eredménye alapján, fordított sorrendben állhatnak rajthoz szombaton az immár Vk-pontokért zajló viadalon.
Két csapatvilágbajnokunk közül Dobrovitz számít rutinosabbnak, ő tavaly összetettben a 9. lett, míg az idén az első, hannoveri állomáson hatodikként zárt. A kisebbik Lázár fiú sikeres kettesfogathajtó-karrierje után idén lépett egy kategóriával feljebb, s mindjárt két vb-medáliával gazdagodott, hiszen a csapatelsőség mellett egyéniben ezüstérmes lett - legalábbis egyelőre, ugyanis az előtte végző német Michael Freund Mary nevű lovának doppingügyében lassan meghozza döntését a FEI jogi bizottsága, ami akár a magyar hajtó helyére lépését is eredményezheti… Ebben a versenysorozatban viszont most debütál.
"Egyetlenegyszer indultam ilyen fedeles külföldi versenyen, nyolc éve Ausztriában, de akkor még kettes fogattal. Hát, nem szerepeltem valami jól, a végére ugyanis elfáradtak a lovaim - mondja Lázár Zoltán. - Ettől ugyan most nem félek, mert munkában vannak a lovak, sokat dolgoznak, mégsem vagyok tele önbizalommal. Főleg, hogy az idei első, hortobágyi forduló igencsak rosszul sikerült, ami letörte kissé a lelkesedésemet… A vébé-fogatból egyébként egy ló lesz ott Stuttgartban, Manó, a másik három teljesen új, még nem is versenyeztem velük idáig. Egyszóval a lovaknak is és nekem is új lesz a szituáció, ezért gondolom, hogy néhány versenynek el kell telnie, amire igazán belejövünk. A kíváncsiság viszont nagy bennem, hiszen ez egy igazi show lesz, amilyenben még nem volt részem."
Dobrovitz József még az utolsó pillanatokat is kihasználta, hogy tréningezze lovait, így felesége, egyben segédhajtója, Dobrovitz Józsefné Kucsera Mónika mesélt a változtatásról: "Valójában ugyanazok a lovak mennek ki Stuttgartba, mint amelyek Hannoverben voltak, csak most az első napi ranglistaversenyen az eddigi tartalék lovat, Senort is befogja a férjem. Amennyiben beválik, a pontszerzőn is hajtja, ha viszont nem, akkor marad a korábbi felállás. Természetesen azért variál, mert jobb helyezést szeretne elérni, mint legutóbb, amikor hatodik lett."
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
2 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik