Lovassport: Hevesy Barnabás hosszú távra tervez

OROSZ FERENCOROSZ FERENC
2005.03.24. 22:31
Címkék
A Magyar Lovasszövetség díjugrató szakbizottsága az év elején pályázatot írt ki a szövetségi kapitányi feladatok ellátására, és a testület végül Hevesy Barnabás pályázatát támogatta. Az 53 éves szakember a kaposvári Mesterek Tornáján már személyesen is meggyőződhetett arról, milyen formában vannak a lovasok. Hevesy eredményes versenyzői és edzői múlttal vágott bele tervei megvalósításába: kétszer volt egyéniben, 15-ször pedig csapatban magyar bajnok, az 1980-as moszkvai olimpián egyéniben hetedik, csapatban pedig negyedik lett. 1987-től a BLK edzője, 2000-től 2004-ig pedig az egyiptomi válogatott szövetségi kapitánya volt.
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
Hevesy Barnabás pályázatát ítélte legjobbnak a bizottság
- Hozzászokott már az új szerepkörhöz?
- Még egy kicsit furcsa nekem ez a tisztség, néha legszívesebben magam is elindulnék egy-egy versenyen - mondta Hevesy Barnabás. - Kaposváron öröm volt látni, hogy sokaknak jól sikerült a téli felkészülés, de azért előfordultak olyan párosok is, akik még csak szeretnének formába lendülni. A közelmúltban pedig Dortmundban jártam, fontosnak tartom ugyanis, hogy a külföldön élő és versenyző ugrólovasokkal is kapcsolatban legyek, és nagy élmény volt a fiatal Hugyecz Mariann produkciója, aki a Német Nagydíjon a hatodik helyen végzett.

- Az idei év fő erőpróbája az Európa-bajnokság lesz, de ön minden bizonnyal hosszabb távra tervez.
- Nem titkolom, hogy már a pekingi olimpia és az azután következő időszak is foglalkoztat. Ha reálisan felmérjük az erőviszonyokat, úgy tűnik, hogy 2008-ban a jelenlegi magyar bajnok Sáringer Ferenc, illetve Hugyecz Mariann pályázhat eséllyel az ötkarikás részvételre.
- Visszakanyarodva a jelenhez: hogy készülnek fel a júliusi olaszországi kontinensviadalra?
- Úgy tervezem, hogy előtte három nagy nemzetközi viadalon veszünk részt: Linzben, Koppenhágában, Poznanban és fontos erőfelmérő lesz a kiskunhalasi országos bajnokság is, ahol idén először az összes külföldön szereplő magyar lovas elindul. És ami még fontos: az Európa-bajnokság előtt teljes körű doppingvizsgálat lesz; mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy bármilyen probléma legyen a lovainkkal.


Izsákon tanácskozott az új elnökség

Izsákon megtartotta első ülését a Magyar Lovasszövetség (MLSZ) március 5-én megválasztott elnöksége, amelybe a négy alelnökön kívül a hat szakág vezetője is bekerült. Farkas Sándor elnök hangsúlyozta, hogy az oktatásra és a tömegbázis növelésére kívánnak a korábbinál nagyobb hangsúlyt fektetni, egyúttal pedig a megyei szövetségek vezetőivel is szeretnének az eddiginél szorosabban együttműködni. Farkas ugyanakkor szomorúan beszélt arról, hogy a Nemzeti Lovasprogramot előkészítő eseti bizottság befejezte munkáját, egyben elkészítette jelentését és a szükséges törvényjavaslatokat, az Országgyűlés azonban ezt "érthetetlen módon és minden magyarázat nélkül" levette napirendjéről.
Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
19 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
23 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
25 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
41 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
52 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik