Bronzérem bíró nélkül

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2005.05.11. 23:25
Címkék
Annak ellenére, hogy a világbajnokságra vezető út igen rögös volt, a pécsi Sportaerobik Egyesület női triója a dobogó harmadik fokára állhatott fel Belgiumban. A FISAF által megrendezett felnőtt aerobik- és fitnesz-vb-re egyébként a magyar küldöttség honi pontozóbíró nélkül érkezett, ami azért történhetett meg, mert a hazai FISAF alszövetség idén már nem létezik, így Magyarország nem delegálhatott bírót.
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg
A pécsi trió a nehézségek ellenére az elôdöntôbôl és a középdöntôbôl egyaránt a legmagasabb pontszámmal jutott tovább, míg a fináléban a harmadik helyezést szerezte meg

A pécsi hölgyek a négyfordulós viadalon kiválóan szerepeltek, az elődöntőből és a középdöntőből is az első helyen, tehát a legmagasabb pontszámmal jutottak tovább, a döntőben pedig bronzérmet érő produkcióval rukkoltak elő. "Európa-bajnoki címvédőként sikerült kijutnunk a világbajnokságra, igaz, anyagi áldozatokat kellett vállalnunk a cél érdekében, hiszen sem a szövetség, sem a helyi önkormányzat részéről nem kaptunk elegendő támogatást.

Nehéz dolgunk volt, nagyon keményen készültünk, és a döntőben már érezhető volt a sportdiplomácia hiánya…" - mondta Horváth Beáta, a trió tagja és egyben edzője, aki influenza-vírussal is küzdött Gentben. A pécsi hármas eddigi legjobb vb-eredményét érte el, és bízik benne, hogy a novemberi Európa-bajnokságra sikerül majd egy magyar bírót is magával vinnie.

FISAF AEROBIK- ÉS FITNESZ-VILÁGBAJNOKSÁG, GENT
Trió kategória. Világbajnok: Csehország, 2. Ausztrália, 3. Magyarország (Horváth Beáta, Réfi Eszter, Szilvás Angéla, egyesület: Sportaerobik Egyesület Pécs, edző: Horváth Beáta)
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
10 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik