Szabó: Csúnyán becsaptak!

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2005.06.24. 21:06
Címkék
Nem csillapodik a "kihágási láz" válogatott vívóink körében, a jövő hét elején kezdődő zalaegeszegi Európa-bajnokság rajtja előtt újabb kerettagot zárt el az indulás lehetőségétől Szabó Bence szövetségi kapitány.
"Kapitányságom ideje alatt soha nem tapasztalt fegyelmezetlenségekkel találkozom az utóbbi időben: sajnos Juhász Attila után Decsi Tamást kellett kizárnom az Európa-bajnokság egyéni indulói közül" - kesergett Szabó. Mint ismeretes, Juhász azért nem lesz ott Zalaegerszegen, mert nem akart beköltözni a versenyzők számára elkülönített szállodába, Decsi pedig azért nem indulhat egyéniben a kardozók között, mert edzőjével, Decsi Istvánnal úgy keltek útra a szófiai Világkupa-viadalra, hogy arról nem tájékoztatták a kapitányt. "Elegem van, hogy öntörvényűen döntenek, az eredményekért pedig én, a szövetségi kapitány felelek. Kompromisszumképes ember vagyok, ráadásul kedden hazaértem a női tőrözőkkel Las Vegasból, így azt gondolom, legalább szólhattak volna - folytatta a szakember. - Tavaly, az olimpia előtt Ferjancsik Domonkost sem engedtem, hogy elutazzon egy másik versenyre, pedig ő komolyabb vívó. Decsi Tamás ügyében pedig csúnyán becsapva érzem magam."Decsi és édesapja időközben a határ közelében visszafordult, ám a kapitány nem másítja meg döntését, miszerint csupán a csapatversenyben számít Decsire, egyéniben helyette az eddigi tartalékot, Kósa Miklóst indítja. "Nem tartom megengedhetőnek, hogy egy nemzetközi megméretés előtt valaki kihagyjon edzéseket, egy kisbusszal elutazzon külföldre és éppen beessen az Európa-bajnokság rajtjára. Egyébként könnyen belátható, hogy mennyire nem helyes szombaton és vasárnap is versenyezni, amikor egy hazai rendezésű Európa-bajnokságon a következő szerdán már pástra kellene lépnie. Döntésemet ezért is tekintem véglegesnek. Juhász Attilának pedig csak annyit kellett volna megtennie az Eb-részvételért, hogy egy délutánt és egy vacsorát eltölt a válogatott társaival" - zárta megjegyzéseit Szabó.A vívóbotrány tehát folytatódik, csak nehogy a kardcsapat (Nemcsik Zsolt, Lengyel Balázs, Fodor Kende és Decsi Tamás) igya meg a levét Zalaegerszegen…
Legfrissebb hírek

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
8 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
28 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
43 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
56 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
59 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
1 órája

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik