Emberére akad az Újváros

Sz. G.Sz. G.
2005.09.24. 05:25
Címkék
Esztendők hosszú sora óta úgy kezdjük a magyar női vízilabda-bajnokság beharangozóját, hogy megtippeljük, mely csapatok szerezhetik meg az ezüstérmet a Dunaújvárosi Főiskola együttese mögött. Ezúttal kénytelenek vagyunk kivételt tenni, mégpedig a Domino-BHSE vezetősége jóvoltából. A piros-fehérek tavaly nyáron olvasztották magukba a Polo SC-t, így várni lehetett, hogy a férfivonal után a hölgyek színpadán is fess csapatot állítanak össze.
Pelle Anikó újra itthon pólózik
Pelle Anikó újra itthon pólózik
Pelle Anikó újra itthon pólózik
Pelle Anikó újra itthon pólózik
Pelle Anikó újra itthon pólózik
Pelle Anikó újra itthon pólózik

Az 1. forduló műsora

OB I, nők
2005. szeptember 24., szombat

Hungerit TopCop-Szentesi VK
Győri VSE 16.00
OSC-Cemelog
Domino-BHSE-Polo 18.00
BVSC-Turbo
Dunaújvárosi Főiskola-Elco 11.00
Villanó Fókák-Kecskemét
ZF-Eger 18.00
Az átmeneti első idény után a tettek mezejére léptek, és szép sorjában sztárokat szerződtettek. Az olasz Volturnóból Valkay Ágnest, majd a Szentesből Kisteleki Dórát csábították el még a nyár elején, majd a július végén világbajnoki aranyérmet nyerő válogatott másik ászát, Pelle Anikót igazolták át. Azaz három világbajnokot szereztek, és ha hozzájuk adjuk a kapus Horváth Patríciát, valamint a centerként és bekként is bevethető Tomaskovics Esztert, öt montreali hőst számolhatunk össze a Domino keretében.

Nos, ezt a Honvédot szeretné maga mögött tartani a Dunaújváros, amely - Sós Ildikó után - másik válogatott hálóőrét, Tóth II Andreát is elvesztette. A Duna-partra nem érkezett szupersztár, de az újvárosi serpenyőbe is kerül három világbajnok (Benkő Tímea, Brávik Fruzsina, Zantleitner Krisztina), s rajtuk kívül ott tapossa a vizet a válogatottságot lemondó Primász Ágnes, a nemzeti csapatban már szereplő Bódi Anett, valamint Bujka Barbara, aki bár megkapta a magyar állampolgárságot, játékengedély hiányában nem lehetett ott a montreali vb-n.

Ezen tények tudatában feltettük a kérdést a két csapat szakvezetőjének: a Domino az első számú esélyes?
Valóban Európa egyik élcsapatává vált a Honvéd, de nem kizárólagos favorit - véli Mihók Attila, a Dunaújváros trénere. - Személy szerint örülök, hogy többesélyes a magyar bajnokság, hiszen ez jót tesz a női pólónak. A Honvéd is hozzájárul, hogy többen érdeklődjenek a szakág iránt, hogy a média is több érdeklődést tanúsítson, ráadásul több néző előtt kellemesebb érzés nyerni, mint kongó lelátók előtt. De a kérdésre válaszolva: egyforma eséllyel vág neki a két csapat a bajnokságnak, mert mellettünk szól, hogy régóta együtt vagyunk, és a fiataljaink folyamatosan fejlődhetnek."

A másik fél emígyen látja a helyzetet: Tény, hogy klasszisaink vannak, ám össze is kell gyúrni a csapatot - mondta Györe Lajos, a Domino edzője. - Célunk, hogy a bajnoki és kupafináléba is bejussunk, s ezzel kivívjuk a nemzetközi porondon való indulás jogát. A Dunaújváros előnye, hogy évek óta napi két edzéssel készülnek a játékosai, mi pedig csak most kezdtünk el így dolgozni - kivétel ez alól Valkay és Pelle. Mi talán erősebbek vagyunk a kapusposzton, és nagyon éhesek a játékosok a bajnoki aranyra."
Legfrissebb hírek

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
2 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
13 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
18 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
32 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
46 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
53 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
59 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik