Fakó az Arany-arany fénye

M. B.M. B.
2005.10.02. 02:39
Címkék
A Citadella-kupa több mint harmincéves történetében voltak jobb és rosszabb időszakok. Ebben az esztendőben, ha szerényebb költségvetéssel is, de öszszehozták a szervezők a hagyományos év végi viadalt, bizonyítandó, hogy az országúti kerékpársport él és élni akar Magyarországon. Budapesten, a Citadella körüli 800 méteres körpályán zajló 40 perces futamon a hagyományoknak megfelelően négykörönként rendeztek részhajrát. Ezekért öt, három, kettő és egy pont járt, a célvonalon első, második, harmadik és negyedik helyen áthaladó bringásnak, valamint minden kör elsőjének további egy-egy pont.
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Meggyesi Bálint
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Meggyesi Bálint
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború

A legmagasabban jegyzett csapatot, a P-Nivo Betonexpressz 2000 SE-t csak Arany Gábor képviselte, ő azonban szorgosan gyűjtögette pontjait az FTC bringásai mellett. Szeghalmi Bálint, a Pottospec-Tipográfia kerekese is az élmezőnyben vitézkedett. Utóbbi érdemelte ki a Gyapjas András-díjat, amely az évad legsportszerűbb kerekesének járt. Arany Gábor viszont véletlenül sem nevezhetett volna ebben a kategóriában. A 25. körben a pontokat és a részhajrában elfoglalt pozíciót tekintve is előtte járó Speciár Viktort az utat szegélyező korlátnak szorította. Mindketten hatalmasat buktak, a fradista ráadásul csúnyán meg is ütötte magát, Arany viszont szinte karcolás nélkül megúszta az esést.

A szabályok értelmében két körön belül mindketten visszaállhattak a versenybe. Csakhogy amíg Arany tovább gyűjtögethette pontjait, Speciár Viktor a sebeivel volt elfoglalva a sor végén, így végül 12 ponttal negyedik lett. A versenyt Arany nyerte meg, ám a szervezők és a versenybírák salamoni döntése értelmében az első helyért járó pénzdíjat Speciár, a negyediknek felajánlott összeget pedig Arany kapta meg, aki egy ponttal gyűjtött többet (17), mint a második Szeghalmi.
A verseny végén Lengyel Tamásnak átadták az idén a legtöbb hazai versenynapon diadalmaskodó versenyzőnek járó elismerést.

Citadella-kupa, országúti kritériumverseny, Budapest
Férfiak: 1. Arany Gábor (P-Nivo Betonexpressz 2000 SE) 17 pont, 2. Szeghalmi (Pottospec-Tipográfia) 16, 3. Török Z. (FTC) 14
Legfrissebb hírek

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
14 perce

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
15 perce

Vb 2026: Egyiptom–Irán 1–0

Foci vb 2026
19 perce

Vb 2026: Új-Zéland–Belgium 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Nyolc párosítást már ismerünk az egyenes kieséses szakaszból

Foci vb 2026
44 perce

Így kezdenek a csapatok a G-csoport utolsó meccsein

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay kiesett, a Zöld-foki-szigetek továbbjutott, Spanyolország csoportot nyert

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik