Az önszuggesztió a fegyverük

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2005.10.08. 00:07
Címkék
A képlet egyszerű: amelyik fél vereséget szenved a BelgiumSpanyolország mérkőzésen, az minden bizonnyal elbúcsúzhat vb-álmaitól. E fejlemény persze a nemrégiben még a csoport favoritjaiként kezelt spanyolok számára lenne kínosabb, annál inkább, mivel a válogatottjukkal 1974 óta nem fordult elő, hogy hiányzott volna a világbajnokságról. Az érintetteknek tehát nincs más választásuk, mint azt harsogni, hogy a kudarc elképzelhetetlen.
Raúltól várják a spanyol gólokat
Raúltól várják a spanyol gólokat
Raúltól várják a spanyol gólokat
Raúltól várják a spanyol gólokat
Raúltól várják a spanyol gólokat
Raúltól várják a spanyol gólokat
"Lehetetlen, hogy ne kvalifikáljuk magunkat a jövő évi tornára. Ha nem egyenes ágon, akkor a pótselejtezőn, de mindenképp ott leszünk Németországban" – véli például az Atlético csatára, Fernando Torres. "Meg fogjuk nyerni a következő két mecscsünket, sőt őszintén hiszek benne, hogy az első helyet is megszerezzük. Jobbak vagyunk a belgáknál, szerintem ez elég ok a derűlátásra" – jelentette ki ellentmondást nem tűrően a spanyol szövetségi kapitány, Luis Aragonés, nem fecsérelve szót arra a tényre, hogy ha a szerbek nem hibáznak, a két diadal is csak a pótselejtezőre lesz elég.

Márpedig a szerb-montenegróiak életük legfontosabb összecsapására készülnek. "Az Atléticóhoz való átigazolásom jó húzás volt, régóta nem voltam ilyen jó formában" – mondta az imént említett Torres csapattársa, Mateja Kezsman. Ilija Petkovics szövetségi kapitányt sokan bírálják a túl óvatos játék miatt, főleg mert remek csatárai vannak, neki azonban esze ágában sincs változtatni a taktikán – eddig rendre bejött. "A litvánokat nagyon nehezen tudtuk legyőzni Belgrádban, de ez senkinek sem volt könnyű – mondta a kapitány, majd így folytatta: – Megjegyzem, csak mi rúgtunk nekik két gólt. Nincsenek sztárjaik, de nagyon kemények, egységes csapatot alkotnak. Még nem döntöttem el, hogy Kezsman mellett a csapatkapitány, Szavo Milosevics vagy Nikola Zsigics kezdjen-e."

Az NSO ajánlja:
Legfrissebb hírek

Akropolisz-rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
9 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
11 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
20 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
23 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
28 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
37 perce
Ezek is érdekelhetik