A volt dunaújvárosiak verték meg a DAC-ot

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2005.10.10. 00:31
Címkék
Hatpontos meccs. De nem ám csak úgy& Ugyanis az UTE DAC a Borsodi Liga mellett az Interligába is beszámított. Motiváció tehát volt bőven, s ez meg is látszott a csapatokon.
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének
Horváth András (balra) is Dunaújvárosból került Újpestre, és gólt ütött korábbi együttesének

A lilák már az első perctől kezdve nyomás alatt tartották a vendégek kapuját, akik gyaníthatóan a svéd hatásnak köszönhetően – a skandináv országból jött az edző és több légiós – sok korcsolyázással és rengeteg ütközéssel próbálták tompítani az újpestiek lelkesedését. Igen ám, de Árkovics játékvezető a kemény ütközések egy részét szabálytalannak ítélte, ezért az Acélbikák éppen harcosságuk miatt kerültek többször is létszámhátrányba, a hazaiak pedig voltak olyan jók, hogy az első harmadban ezekből kettőt gólra is váltsanak: az elsőnél Ladányi passza után – ez volt a válogatott csatár pályafutásának első pontja egykori csapata, a DAC ellen – Gallo bombázott kíméletlenül a hálóba, a másodikat pedig a két exdunaújvárosi, az ismét csak előkészítő Ladányi és a gólszerző Horváth hozta össze.

A második harmadban aztán az is kiderült, hogy az újvárosiaknál nemcsak az emberhátrányok kivédekezésével, hanem az emberelőnyök kihasználásával is gondok vannak, azaz a befejező etap előtt továbbra is két góllal vezetett az UTE. Aztán ez tovább gyarapodott, miután az időnként már a közönségnek is játszó vendéglátók Dubek révén emberhátrányból is betaláltak, s ha Ferjo nem véd ilyen jól, még ennél is nagyobb lehetett volna a különbség. Nem sokkal a lefújás előtt ugyan szépítettek a dunaújvárosiak, ám az idény első hatpontos meccsét meglehetős magabiztossággal nyerte meg az UTE.

UTE-DAC-INVITEL 3–1 (2–0, 0–0, 1–1)
Megyeri út, 1000 néző. V: Árkovics, Kincses, Bedő
UTE: BERNEI – Jurasko, HORVÁTH A. 1, DRAHOVSKY, MARCINEK, Ondov, Gallo 1, Szajbert K. (1), LADÁNYI (3), Gergely Cs., Dubek 1, Baróti, Tolnai, Hidasi, Szajbert P., Buzás, Sprencz, Hetler, Markó, Sabó, Gergely Zs. Edző: Ancsin János, Eduard Giblak
DAC: FERJO – Tokaji, Vargyas, Peterdi, VAS M., Schellin, Lencsés, Hegyi, Kron, Erdősi, Borsos, Hüffner, Szélig, Nilsson (1), Simensen, Magnusson 1, Horváth, Berta, Mekler, Papp, Benk. Edző: Björn Ferber
Kiállítások: 16+10 perc fegyelmi (Gergely Cs.), ill. 24+10 perc fegyelmi (Erdősi)
Borsodi Liga: Lokomotiva Nové Zámky (szlovák)–Ferencváros 3–1 (0–1, 0–0, 3–0)

Mestermérleg
Eduard Giblak: – Az döntött, hogy az előnyöket sokkal jobban kihasználtuk.
Björn Ferber: – Sajnos az első sorunk nem játszott igazán jól!
Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
10 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
27 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
34 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
51 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik