Az első duplán piros angol

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2005.10.10. 00:47
Címkék
Nehéz lenne elrontani az angolok mámorát afféle nyavalygással, hogy roppant gyengén játszottak Ausztria ellen. A nem várt fejlemény  jelesül, hogy Hollandia prágai győzelme őket is kisegítette a vb-re, az utolsó forduló eredményétől függetlenül  valóságos eksztázist idézett elő a keretben. "A fiúk boldogan ugráltak körbe-körbe, mint a gyerekek"  emlékezett a jó hír érkezése utáni pillanatokra David Beckham.
Talán nem véletlenül használta a harmadik személyű igealakot, neki ugyanis a mérkőzés bírója alaposan belepiszkított az örömébe. Jogtalan kiállítása miatt nem játszhat a Lengyelország elleni, tétnélkülisége folytán valószínűleg gálaelőadásba fulladó hazai selejtezőn (a szövetség illetékesei már jelezték, hogy nem fognak fellebbezni az eset miatt, mivel várhatóan úgysem lesz belőle egymeccsesnél hosszabb eltiltás).

A csapatkapitány kétes rekordja, hogy ő az első angol futballista, aki válogatott találkozón kétszer is piros lapot kapott. Az előzőt még az 1998-as vb-n, és ott is volt szerepe az ítéletben egy kis színészkedésnek, bizonyos Diego Simeone részéről – de akkor legalább valóban belerúgott az ellenfelébe. Egyébként Steven Gerrard elárulta, a meccs előtt még Beckham figyelmeztette társait a bíró szeszélyességére. Tudta, miről beszél, Luis Medina Cantalejo ugyanis egyszer már a Real Madrid játékosaként is kiállította…

A szövetségi kapitány, Sven-Göran Eriksson szemlátomást nagy tehertől szabadult meg a kvalifikáció kiharcolásával. "A közönség óriási szerepet játszott minden sikerünkben. Senkinek sincsenek ilyen remek szurkolói, remélem, a világbajnokságon úgy fogunk futballozni, ahogy megérdemlik. Tudom, hogy a tornán ennél jobb játékra lesz szükség, de nem kétlem, hogy képesek vagyunk rá. Szerintem nagyon erős csapatunk lesz, egyike annak az ötnek, amely végül megnyerheti az aranyat" – jelentette ki a svéd szakember.

Amikor pedig Beckhamet kérdezték, hisz-e a vb-győzelemben, csak annyit felelt: "Ha nem hinnék, rossz csapatkapitány lennék."
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
2 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik