Kiképzett focifőnökök

Z. A.Z. A.
2005.10.19. 03:23
Címkék
Mezey György irányításával évek óta működik Magyarországon az edzőképzés  eddig 5549 szakember szerzett D-, 2433 B-, 295 A- és 32 pro-licencet, és ebben az évben újabb csoport szerzi meg a legmagasabb képesítést , kedden pedig azt is megtudhattuk az MLSZ elnökétől, Bozóky Imrétől, hogy megkezdi működését a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Felnőttképzési Intézete.
Az intézetben a futballedzők mellett menedzsereket, játékvezetőket és fizikoterapeutákat képeznek, a tanszékeket pedig Mezey György (edző), Dénes Ferenc (menedzser), Győri János (játékvezető) és Kovacsics Imre (fizikoterapeuta) irányítja majd.

A Baranya István vezette intézet első kurzusaira meghívásos alapon válogatják ki a hallgatókat, a későbbi tanfolyamokra azonban bárki jelentkezhet. Elsőként az élvonalbeli játékvezetőket, az első osztályú csapatoknál tevékenykedő masszőröket képezik ki, míg az MLSZ és a liga egyes munkatársai, a megyei szövetségek vezetői a menedzser szakra kapnak meghívást. A három, egyaránt fél-fél éves tanfolyamot elvégző hallgatók államilag elismert oklevelet kapnak tanulmányaik végén.
Legfrissebb hírek

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
3 perce

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
6 perce

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
10 perce

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
24 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
37 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
51 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
56 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik