Felmentek a netre, de nem jött le a mezőny

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2005.10.21. 01:53
Címkék
Fontos időszak következik tornászaink életében, hiszen a november 21-én kezdődő világbajnokság előtti utolsó erőfelmérő, a Világkupa-sorozat pénteken rajtol Stuttgartban.
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Meggyesi Bálint
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Meggyesi Bálint
Gál Róbert döntôre vágyik, ott pedig bármi megtörténhet
Hazánkból öt tornász utazik Németországba, köztük Gál Róbert és Berki Krisztián. Nem titkolt szándékuk, hogy döntőbe kerüljenek, s lehetőleg érmet nyerjenek.
– Nehézkesen indult a felkészülés, mert a júniusi Európa-bajnokságot követően kicsit kiengedtem – mondta Gál Róbert, aki a debreceni Eb-n talajon bronzérmet szerzett. – Nyáron több hosszú hétvégét is kaptunk, másfél hetet pedig a kedvesemmel töltöttem a Balatonon. Nehéz volt visszarázódni, de az utóbbi két és fél hétben Tatán sikerült fizikailag és lelkileg is formába lendülnöm.

– Ez azt jelenti, hogy már versenylázban ég?
– Persze! Egyrészt várom a versenyzést, mert szeretném kipróbálni magam, másrészt jó lenne már túllenni a Világkupa-viadalokon, mert aztán következik a világbajnokság.

– Gondolom, fókuszban a melbourne-i vébé áll, de egy kicsit maradjunk még a soron következő Világkupa-fordulóknál. Milyen eredményekkel lenne elégedett?
– Szerintem mindenki a legtöbbet akarja majd kihozni magából, mert a világbajnoki felkészülés szempontjából fontos állomások következnek. Az utóbbi két évben Stuttgartban nem tudtam bejutni a fináléba, Glasgow-ban viszont érmet is nyertem. Mariborban majd minden kiderül, mert ott az idén rendeznek először Világkupa-versenyt.

– A sorozat pontversenyében jelenleg ugrásban a hatodik, talajon pedig a negyedik.
– Sohasem lehet tudni, hogy honnan bukkan fel egy tehetség, mert például nyáron az universiádén úgy lettem talajon hatodik, hogy előttem végzett több ázsiai. Ők eddig nemigen jöttek el a Világkupákra, de mostanában egyre többen vesznek részt az európai megméretéseken is. Az ázsiaiak mindig is jók voltak, azok is lesznek, kell velük számolni. Eddig minden évben meg lehetett nézni az interneten a nevezési listát, de az idén nem tették közzé, így meglepetés lesz a mezőny. Úgy gondolom, hogy ha az Európa-bajnokságon sikerült bronzérmet nyernem, akkor reménykedhetem a döntőbe jutásban. Ott aztán bármi megtörténhet…
Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
9 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
25 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
29 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
35 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 0–0

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026: Panama–Anglia 0–0

Foci vb 2026
47 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
47 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
53 perce
Ezek is érdekelhetik