Csak semmi labdázás!

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2005.12.24. 01:42
Címkék
Egy győzelem és két döntetlen, valamint első hely az immáron hagyományos decemberi tornán. Ez Európa-bajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatottunk békéscsabai mérlege. A keddtől csütörtökig tartó Pannon GSM-kupán Lengyelországot, Szlovákiát és Csehországot megelőzve lett első a magyar együttes, és Skaliczki László szövetségi kapitány az eredmény mellett időnként a játékkal is elégedett lehetett.

"Egyszer sem kaptunk ki, pedig a szintén Európa-bajnokságra készülő lengyelek és a szlovákok ellen nehéz helyzetben voltunk, ám a csapat bebizonyította, hogy tud küzdeni a sikerért – mondta Skaliczki László. – Sűrű őszi idény után kellett fiatal csapatunknak alig negyvennyolc óra alatt három mérkőzést játszania, és ez bizony megterhelő. Főként pszichésen fáradtak el néhányan, bizonyos időszakokban emiatt csúszott az elvárhatónál több hiba a játékba, s a nehezen összeszedett előnyt többször is eladta néhány perc alatt a csapat. Azért hasznosak a felkészülési tornák, mert a fiatalok megtanulják igazítani a játék ritmusát az eredményhez és az ellenfélhez."

Skaliczki úgy véli, jó évet zártak
Skaliczki úgy véli, jó évet zártak
Skaliczki úgy véli, jó évet zártak
A keret tagjai a Pannon GSM-kupa után hazatérhettek, s a játékosok már boldog új évet is kívántak egymásnak, hiszen legközelebb január 2-án találkoznak a tatai edzőtáborban.

"Mire újra elkezdjük a munkát, már kiderül, hogy kiből mi hozható ki – folytatta a szövetségi kapitány. – Csatlakoznak a kerethez a légiósok, valamint eldől, hogy a sérültek közül ki vállalhatja az Európa-bajnoki szereplést. Addig azonban pihenőt kaptak a fiúk. Azt kértem, hogy kétszer-háromszor menjenek el konditerembe, hogy karban tartsák az izmaikat, a kézilabdától azonban tartsák távol magukat, természetesen a világválogatottak december huszonnyolcadikai fellépése és a két nappal későbbi, debreceni gála kivétel. Januárban nagyon sok dolgunk lesz, hiszen még a kontinensviadal rajtja előtt háromszor játszunk a németek, egyszer-egyszer pedig a szlovénok és a horvátok ellen. Svájcban nem fogunk feltett kézzel pályára lépni. Sokaknak ez lesz az első világversenyük, s a mi húzóembereink is fiatalabbak a riválisok hasonló típusú játékosainál, azaz van jövő a magyar válogatott előtt, de természetesen nem feledkezünk meg a jelenről sem. A torna utáni évzáron is azt mondtam a srácoknak, hogy jó évet zártunk, hiszen visszakerültünk az elitbe, ott leszünk az Európa-bajnokságon. Eredménynek tekintem, hogy a juniorvébén bronzérmet szerző csapatból többen is itt vannak már a felnőttválogatott keretében."
Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
2 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
19 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
33 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
34 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
40 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
41 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
43 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
47 perce
Ezek is érdekelhetik