Éjfélig bokszoltak…

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2006.02.02. 02:03
Címkék
Még el sem kezdődött az 50., jubileumi Bocskai István ökölvívó-emlékverseny, már felforrósodott a hangulat Debrecenben. Nem a pofonok zuhogása, csupán egy diszkrét telefonhívás gyorsította fel némiképp az érintettek pulzusát.
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább
Farkas József
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább
Farkas József
A vb-bronzérmes Káté Gyula gond nélkül lépett tovább

Még szerda reggel történt, hogy az EABA szófiai irodájából telefon érkezett Csötönyi Sándornak, az európai szövetség első alelnökének, akit a minap a prágai rendkívüli kongresszuson közfelkiáltással választottak meg . A telefonhívás lényege: Emil Zsecsev, az EABA korábban három évtizedig regnáló, de tisztségétől ugyancsak Prágában megfosztott elnöke bedobja a törülközőt, s elfogadja legitimnek az új vezetőséget, azaz az orosz Eduard Huszainovot, az új elnököt (akit ugyancsak Debrecenbe várnak) és a második embert, Csötönyit.

Ezzel eldőlt, hogy nincs többé akadémikus a bokszvilág vezérkarában (professzor viszont még mindig, szekérderéknyi).
Példának okáért a pakisztáni Anwar Chowdry, a világszövetség, az AIBA elnöke, aki február 22–25. között Lausanne-ba várja Csötönyit és dr. Jákó Pétert, az AIBA orvosbizottságának elnökét arra a megbeszélésre, amelyen végképp szentesítik Zecsev – és jobbkeze, a török Caner Doganelli, az EABA egyik eddigi alelnöke – trónfosztását.

No de essék szó a szorítóban történtekről, végtére is ez a lényeg. A nyitó nap küzdelmeinek üde színfoltját az iráni válogatott szereplése jelentette, a versenyeket a Hódos Imre Sportcsarnokban megtekintő nagykövetük, Abolfazl Rahnema Hezavei óriási örömére remekül bokszoltak a perzsák.

Miként a magyar élversenyzők is. Az ezúttal „saját” súlycsoportjában, 48 kilóban induló vb-ezüstérmes Bedák Pál – aki az örmény Hovanesz Danieljant verte meg 33:7 arányú pontozással –, az 57 kilós Varga Miklós – ő szíriai riválisát győzte le aránylag szoros meccsen –, s a „kis” Bedák klubtársa, a szintén kispesti Dudás Tibor – utóbbi egy indiai bunyóst múlt felül 24:8 arányban. Szépen bokszolt az augusztusban még a tallinni junior Eb-n jeleskedő szombathelyi Kemény János (57 kg), a 64 kilós, a juniorkorból éppen kiöregedett kőszegi Nemes Henrik – akinek a nagyapja az edzője – s persze Káté Gyula is, a súlycsoport vb-bronzérmes terminátora, aki döntő fölénnyel lépett át moldovai ellenlábasán. Akadt persze egy-két olyan eredmény is az éjszakába nyúló, maratoni programban – délután kettőtől 43 pár (!) lépett szorítóba –, amely megkeserítette a vendégbokszolók, de még inkább edzőik szája ízét. Ismerjük el, olykor nem is alap nélkül. Mindenesetre nem túl szerencsés, ha az öt között két hazai pontozó is ítélkezik, mikor honfitársuk verekszik a ringben.

Csütörtökön a legjobb négy közé jutás a tét a Bocskai-emlékversenyen, melyre 15 országból érkeztek ökölvívók.
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
1 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
36 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
38 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik