Csatlakozás a BOM-hoz

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2006.04.27. 01:57
Címkék
Sajtótájékoztatón jelentette be a Magyar Kajak-kenu Szövetség, hogy a vízilabdázók, az öttusázók és a vívók után csatlakozik a Budapesti Olimpiai Mozgalomhoz.
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást
Farkas József
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást
Farkas József
Kucsera Gábor (balról) és Benedek Dalma megérdemli a támogatást

„Minden normális város álma, hogy olimpiát rendezzen. A kajak-kenusok kilenc érmet szereztek Athénban, igazán megérdemelné ez a sportág, hogy Budapesten olimpiát rendezzenek” – ezek voltak Baráth Etele, az MKKSZ főtitkárának nyitó szavai. Bizony, az olimpiák történetében sportolóink eddig 157 aranyérmet szereztek, ebből tizenhetet a kajak-kenusok. A BOM és az MKKSZ megállapodott, hogy az augusztusi világbajnokságig a két szervezet kommunikációs eszközökkel is támogatja egymást.

A szövetség fontos partnere az MKB Bank, amely meghosszabította Benedek Dalma egyéni szponzorációs szerződését, hiszen a versenyző nem csupán jól szerepelt 2005-ben, de a jövő egyik reménysége is. A bank az elkövetkezendőkben Kucsera Gábort egyénileg is szponzorálni fogja, hiszen a tehetséges versenyző a hazai kajak-kenu sport nagy ígérete, és a teljesítménye, valamint az egyénisége és a karaktere alapján a sportág jelentős személyiségévé válhat.

Angyal Zoltán szövetségi kapitány beszámolt a téli felkészülés és a melegvízi edzőtáborozások eredményességéről, bár a nők között komoly sérüléshullám okozott gondokat, így jelenleg többen is igyekeznek „utolérni magukat”. „Az elmúlt időszakban szerencsések voltunk, de a sérüléshullám az idén utolért bennünket – kezdte Angyal Zoltán. – A sportág sajátossága, hogy gyakoriak az ínhüvelygyulladásos tünetek, amelyek két-három hét pihenést igényelnek. Kaliforniában Kovács Katalin panaszkodott, Bóta Kinga még mindig küzd a fájdalommal, neki haza kellett utaznia a melegvízi felkészülés félidejében. Viski Erzsébetet súlyos derékbántalmak kínozzák, akupunktúrás kezeléseken vesz részt. Sajnos a jövő egyik nagy tehetségét, Kozák Danusiát is súlyos könyökproblémákkal kezelik.

A gondot leginkább az okozza, hogy ebben a sportágban három-négy hét kihagyás után már szinte semmibe vész a korábbi felkészülés, már egy-két hét szünet után is legalább egy hónapnyi kemény munka szükséges ahhoz, hogy a versenyzők utolérjék önmagukat. Nagy gondot jelentettek számunkra ezek a sérülések, de mostanra szerencsére a felkészülésünk már jó úton halad.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Horvátország–Ghána

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: Panama–Anglia

Foci vb 2026
6 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
6 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
12 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
15 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
52 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
58 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik