Terv szerint száguldottak

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2006.05.11. 01:42
Címkék
A győriek hozták a papírformát, magabiztosan győzték le a DVSC-t. Azt az eredmények is igazolják, hogy a Debrecen otthonában félelmetes ellenfél, ugyanakkor idegenben meg sem tudja közelíteni azt a teljesítményt, amelyet a Hódos-csarnokban. Erre lehet következtetni abból, hogy Debrecenben legyőzték a Győrt (23–22) és az FTC csapatát is (31–28), idegenben viszon nem sok babér termett a hajdúságiaknak.

Csodálatos hangulatban, félelmetes iramot diktálva kezdett az ETO, és pillanatok alatt 4–1-re elhúzott. Róth Kálmán érdekes módon variálta csapata hadrendjét. Előbb magas termetű játékosokat (Aurelia Bradeanu és Mörtel Renáta) állított a védőfalba, és valószínűleg a közelgő KEK-döntőre tartalékolva Görbicz Anitát is csak esetenként küldte pályára. A játék ezen szakaszában Vérten Orsolya belső poszton szerepelt, és Juhász Gabriellával együtt alkotta a győriek bal oldalát. Vérten gyorsasága, bátor betörései révén szórta a gólokat, és mellette a nagy kedvvel játszó Bradeanu is villogott. Ennek köszönhető, hogy húsz perc elteltével már duplájára nőtt a két csapat közötti különbség. A Debrecen igyekezett lassítani a játékot, többnyire sikerrel, de játékába elég sok technikai hiba csúszott. A győriek jól védekeztek, s ezúttal kapusuk, Petróczi Viktória is megfelelő teljesítményt nyújtott, legalábbis egy félidőn át.

A debreceniek kapujában Tatjana Vorozscova remekül védett, több esetben is ziccerben hárított. Hétgólos győri vezetésnél Görbicz csípett el egy átadást, majd a pályán végigszáguldva flegma, lezser mozdulattal pattintotta pimasz módon a kapus lába mellett a hálóba a labdát.

Fordulás után a többször is hibázó Petróczit a fiatal Oross Nilla váltotta a győriek kapujában, aki bravúrjaival nyílt színi tapsot aratott. Juhász emberhátrányból növelte a győri gólok számát (27–17), közben Petróczi Sopronyi Anett hétméteresének hárítására visszatért. Ekkor már pihentek a győri kulcsjátékosok, az ETO így is tartotta előnyét (26–18). A hajrára a debreceniek csökkenteni tudták hátrányukat, de a vereséget nem tudták elkerülni. Így a jövő szerdai Győr–FTC mecscsen a címvédőnek már a döntetlen is elég az újabb aranyérem megszerzéséhez.
Az állás
1. Győr532147–14010 (4)
2. FTC532150–1429 (3)
3. Debrecen422101–1145 (1)
4. Dunaferr413114-1164 (2)
Zárójelben az alapszakaszban szerzett bónuszpontok szerepelnek

MESTERMÉRLEG

Minden a terveknek megfelelően alakult. Annak külön örülök, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban pihentetni tudtam kulcsjátékosainkat.
Róth Kálmán, a Győr edzője

Gratulálok az ETO-nak. Nekünk ugyanakkor minden lépcsőfokon meg kell tanulnunk egy-egy dolgot.
Bíró Imre, a Debrecen edzője
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
11 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban

Egyéb egyéni
24 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
37 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik