Kötelező a bajnoki címvédés!

B. A.B. A.
2006.07.19. 00:58
Címkék
Búcsúzott hétfőn este a Loki. A bajnokcsapat a Szuperkupa első meccsén játszott utoljára DVSC-AVE Ásványvíz néven. Alig több mint tizenkét órával a székesfehérvári találkozó befejezése után ugyanis sajtótájékoztatót tartottak Debrecenben, s az Oláh Gábor utcai Viktória étterem bejáratánál elhelyezett TEVA feliratú sátrak már igazolták, amit a városban egyébként is nyílt titokként kezeltek: a gyógyszergyártó világcég lesz a Loki focistáinak új támogatója. Az 1993-ban alakult cég fejlődésében mérföldkőnek tekinthető a debreceni Biogal 1995-ös privatizációja.„A TEVA elkötelezett a cívisváros mellett – kezdte mondandóját a szerződés megkötésének hátteréről Rózsa András, a részvénytársaság vezérigazgatója. – Debrecen a mindennapjainkat jelenti, s a Lokin keresztül a város egy olyan szegmensével kerülünk kapcsolatba, amelyre joggal büszkék az itt lakók.”„A Biogal mindig is részt vett a város sport- és kulturális életének támogatásában, ezért is volt fontos a TEVA szerepvállalása – fogalmazott Kósa Lajos, Debrecen polgármestere. – A világ egyik legnagyobb gyógyszergyártó cége állt a DVSC mellé, reméljük, az ő mezreklámjukkal játszik majd a csapat a Bajnokok Ligájában.”Hogy bejut-e idén a Loki a legrangosabb európai kupasorozat csoportkörébe, azt nem tudni, ám a klub első embere idehaza csak az első helyet tudja elfogadni.„A bajnoki cím kötelező, és ezt ígérhetjük a következő évekre is – tett a szurkolók számára biztató kijelentést Szima Gábor. – A Bajnokok Ligája már teljesen más, jelen helyzetben a csoportkörbe jutáshoz szerencse is kell, ahhoz pedig, hogy alapból esélyünk legyen a csoportkörre, a mostani költségvetés öt-tízszeresére lenne szükség.”A gyógyszergyár is tisztában van a BL értékével, erre utalnak a kardioüzletág igazgatójának szavai.„Ha a csapat főtáblára jut a Bajnokok Ligájában, akkor nemcsak nekünk, hanem az összes szponzornak át kell értékelnie a támogatás nagyságrendjét” – mondta Patai Árpád.A szerződés egyelőre két évre szól, de a felek bíznak a hosszú távú együttműködésben. A támogatás összegét nem szeretnék nyilvánosságra hozni, így csak közvetett információkra hagyatkozva írhatjuk, hogy évente legalább ötvenmillió forinttal lesz gazdagabb a bajnokcsapat.
Legfrissebb hírek

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
18 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik