Steve Nash lábbal varázsolt

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2006.08.17. 01:21
Címkék
A New York Red Bulls edzésén bukkant fel Steve Nash, a Phoenix NBA-csapatának játékosa. Az irányító a labdarúgás szerelmese, gyerekként lelkesen futballozott.
Dietrich Mateschitz, az osztrák származású mágnás márciusban százmillió dollárért megvásárolta a New York Metro Stars MLS-futballcsapatot, és átkeresztelte Red Bull New Yorkra. A napokban a New York-i alakulat megmérkőzött a BL-győztes Barcelonával is – igaz, 4–1-re kikapott… –, s e meccs kapcsán olyan játékos tűnt fel a csapat edzésén, akinek felbukkanása a holt szezon szenzációjának számít. Hiába szabadult meg védjegyétől, hosszú, loboncos hajától, mégsem titkolhatta el személyazonosságát a játékosok elől múlt csütörtökön a Red Bulls öltözőjében.Elsőnek Amado Guevara, a csapat középpályása ismert rá – de kire is? Steve Nashre, a Phoenix Suns irányítójára, az NBA legutóbbi két idényének legértékesebb kosarasára. Nos, Nash – a fociőrült – kihasználja azt, hogy Kanada nem jutott ki a szombaton kezdődő kosárlabda-világbajnokságra, a holt idényben második számú kedvencének, a futballnak hódol. A johannesburgi születésű Nash édesapja Dél-Afrikában és Angliában volt profi futballista, bátyja, Martin a kanadai futballválogatottban játszott, s jelenleg a Vancouver Whitecaps profija. Maga Steve Nash a futballal kezdte sportpályafutását, Vancouverben, a helyi ificsapatban játszott mielőtt Michael Jordan játékát látva átnyergelt volna a kosárlabdára. Később a Santa Clara Egyetemen mindkét sportágat szerette volna művelni, a kosárcsapat edzője azonban hallani sem akart erről. A sportág szeretetét azonban nem tudták kiölni Nashből…Így aztán beszélt Bruce Arenával – az Egyesült Államok válogatottját a németországi vb-n dirigáló szövetségi kapitánnyal, aki a torna után a Red Bull edzője lett –, és bekéredzkedett az edzésre a Giants Stadiumba.„Életem vágya vált valóra ezzel – mondta Steve Nash. – Én valójában labdarúgó vagyok, s a kosárlabda csak a kiegészítő sportágam…”„Kiválóan kezeli a labdát, könynyen bekerülhet a kezdő tizenegybe” – értékelte Nasht Arena. De azért a mondat végén kacsintott egyet az újságírók felé: „A gyakorlás előtt azért szóltam Dema Kovalenkónak, a legkeményebb védőnknek – aki az elmúlt bajnokságban két ellenfele lábát is eltörte –, hogy bánjon kesztyűs kézzel a méregdrága újonccal. Nem is merek arra gondolni, mi lenne, ha az ő lábát is eltöri…”
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
13 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
19 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
27 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
32 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
47 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
56 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik