Előny volt a hazai pálya

M. Cs.M. Cs.
2006.08.25. 01:00
Címkék
Sokan és sokszor kritizálták már azt a rendszert, hogy egy nemzetközi mérkőzésen hazai bírók fújják a sípot. Ezúttal a magyarokat érte utol a hazai pályát túlságosan lejtőssé alakító játékvezetői felfogás.
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Báder Mártont is meglepték a különös játékvezetői ítéletek
Mindennek alátámasztásául: a finnek 34 büntetőt dobhattak, a magyarok összesen 23-at. Kétszer is technikait ítéltek a finn bírók a magyar pad ellen, emellett sportszerűtlen hibákat is fújtak. Amikor ezt Németh István csapatkapitányi minőségében szóvá tette, kiállították. A harmadik negyedet így négy büntetővel kezdhették északi nyelvrokonaink, ráadásul ők is hozhatták játékba a labdát. A kék-fehérek szövetségi kapitánya a meccs után elnézést kért a magyaroktól a bíráskodás miatt.

Ami a játékot illeti: bár 40–39-re megnyertük a lepattanóharcot, a hazaiak 20 támadólepattanót elvittek, így ők 68-szor dobhattak kosárra, míg a mieink csupán 50-szer. Emellett a magyarok 16-szor eladták a labdát, míg az ellenfél mindössze hatszor. E két számsorban tükröződik a vereség legfőbb oka. No és abban, hogy a végére Horváth Zoltán egyedül maradt a palánk alatt. Gulyás Róbert eleve hiányzott, Báder Mártont és Lóránt Pétert kipontozták, Bencze Zoltán pedig a második félidőben már nem tudott visszaállni, mert belázasodott.

Péntek este Espooban ismét megmérkőzik egymással a két együttes, a következő meccset azonban már az Európa-bajnoki selejtezők keretében vívja a magyar válogatott jövő csütörtökön Kazanyban Oroszországgal.

FINNORSZÁG - MAGYARORSZÁG 76–70
(21–12, 16–14, 18–18, 21–26)

Helsinki, 500 néző. V: Orava, Mantyla, Keskitalo (finnek)
FINNORSZÁG: VIRTANEN 9/3, Koponen 4, Huff, MUURINEN 22/9, NIKKILÄ 14. Cs: Ulander 5, Lehtoranta 5/3, Matinen, Kotti 8, Sten 8, Iisalo 1. Szövetségi kapitány: Henrik Dettmann
MAGYARORSZÁG: SIMON 11/9, Németh 8/6, Kámán, BÁDER 17, Bencze 6. Cs: Horváth Á. 11/6, Lóránt 5/3, Fodor M. 6, Molnár, Fodor G. 2, Horváth Z. 4. Szövetségi kapitány: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–9. 15. p.: 28–20. 25. p.: 41–36. 35. p.: 66–59
Kipontozódott: Báder (34. p.), Lóránt (39. p.)
Kiállítva: Németh (30. p.)

Mestermérleg
Meszlényi Róbert:
– Az első negyedet átszundikáltuk, azután sokkal harcosabbá váltunk, de sok hibával játszottunk, ezért nem tudtuk utolérni a finneket.
Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
12 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
23 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
58 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 3–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik