Tovább zuhanhat a színvonal
Változott az élvonalbeli röplabdabajnokság neve, illetve emelkedett a létszáma. A résztvevők többsége színvonaleséstől és érdektelenségtől tart.
A sportági szakszövetség létszámot emelt, összevonta az Extraliga és az NB I mezőnyét, ebből lett az NB I Liga. Változott a pontozás is: a győzelemért kettő, a vereségért egy pont jár.„Leginkább a Női Liga tagjai erősködtek, az ő javaslatuk volt a létszámemelés – mondta Stevik Péter, a Magyar Röplabda-szövetség főtitkára. – Ezt egy kijelölt bizottság megtárgyalta, majd az elnökség hosszas vita után jóváhagyta. Nem biztos, hogy ez szakmailag jó, de tény, a férfiak tizenöt, a nők pedig tizenhat csapattal kezdtek.” A férficsapatok közül a Dorog nem vállalta az élvonalbeli szereplést, az év közben a Közép-európai Ligában szereplő Kométa Kaposvár és Vegyész RC-Kazincbarcika pedig ezúttal is csak tavasszal kapcsolódik be a honi pontvadászatba. A női szakosztályok közül a Jászberény csak a másodosztályban indul, a Kecskemét még ott sem, az alföldi városban nyomtalanul megszűnt a női röplabda.Nagy Jenő a Női Liga vezetőjeként aláveti magát a tagok akaratának, de a bajnokjelölt BSE-FCSM szakosztályvezetőjeként nem örül a módosításnak:„Körülbelül két-három voks döntött az összevonás mellett. A nyíregyháziak azzal indokolták döntésüket, hogy egyszer Szombathelyen játszottak Magyar Kupa-meccset, és jól érezték magukat. Az NB I-esek közölték, ha vidéken szerepel egy jó fővárosi csapat, több néző megy ki a csarnokba, és a szponzorok is fogékonyabbá válnak. Nálunk, Pesten viszont kevesebb néző lesz kíváncsi egy gyenge ellenfélre, az éremnek tehát két oldala van…”
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny
F1
48 perce
Ezek is érdekelhetik





