Indulhat, de nem igazolhat

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2006.10.11. 00:17
Címkék
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége női tagozatának versenybizottsága kedden elfogadta a MiZo Pécs nevezését az első osztályú bajnokságra.
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül
Meggyesi Bálint
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül
Meggyesi Bálint
Rátgéber László nem az égiektôl vár segítséget, a pécsiek mestere bízik abban, hogy végül azért a csapatok álláspontja érvényesül

Ugyanakkor felhívta a címvédő figyelmét a versenykiírás 24/6-os pontjára. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egyelőre nem igazolhat új játékost a csapat.
De menjünk sorjában. Kedd délután kettőre tűzték ki a versenybizottság ülését, amelynek témája: indulhat-e a 2006–2007-es bajnokságban az élvonalban a MiZo Pécs női csapata, és igazolhat-e új játékosokat.

A versenybizottság első fokon nem adott engedélyt a pécsieknek az A-csoportos indulásra, másodfokon az intézőbizottság bizonyos megszorításokkal engedélyezte a részvételt, ám kizárta az átigazolásból a bajnokot. A múlt héten a rendkívüli fegyelmi és fellebbviteli bizottság – törvénytelenségek tömkelegére hivatkozva – minden korábbi döntést megsemmisített, és az ügyet visszautalta az első fokra, a versenybizottság hatáskörébe.

Ez a testület ült össze kedden (elnök: Szabó István, tag: Földházi György, Benczur Lajos és Hargitai László), alig több mint 24 órával azt megelőzően, hogy az élvonal nyitó meccsén feldobták volna a labdát. Más kérdés, hogy a Pécs csak vasárnap játssza – játszaná? – első mérkőzését az új bajnokságban.

Szóval délután kettőkor kezdődött volna az ülés, fél háromra meg is érkezett minden érdekelt – így Rózsa Gábor, a pécsiek ügyvezetője is. Addigra a tudósító már túl volt egy félórás fejtágítón, amelynek lényege: dr. Halmos Péter, a pécsiek jogi képviselője szerint a liga utódszervezeteként definiált MKOSZ női tagozata nem legitim testület, hiszen nincs bejegyezve a bíróságon, ergo, nem hozhat semmiféle határozatot a Pécs indulása ügyében – nota bene: semmilyen ügyben –, sőt ki sem írhatná a bajnokságot! A legszebb az egészben, hogy éppen az akkor még ligaként működő testület elnöke, Nyíri Dezső volt az, aki megkérdőjelezte a május 29-i közgyűlésen győzedelmeskedő, egyszerű szavazattöbbséggel elnökké választott Németh László legitimitását, ugyanezen indok – mármint a bírósági bejegyzés hiánya – alapján.

Háromnegyed hatkor megszületett a döntés: a Pécs nevezését elfogadták az új bajnokságra, de a versenykiírás 24/6-os pontja értelmében („Ha egy sportszervezet kosárlabdázókkal, edzőkkel és egyéb sportszakemberekkel szemben egy korábban keletkezett, már elismert tartozását a bajnokság megkezdéséig kifizetéssel nem rendezi, mindaddig kizárja magát a játékosigazolás és edzőszerződtetés lehetőségéből, amíg a teljes tartozást ki nem egyenlíti.”) egyelőre nem igazolhat játékosokat a Pécs – miként a hasonló cipőben járó DKSK, Szolnok és BEAC sem.

Mindez azonban nem tragédia az említett négy csapat szempontjából, ugyanis Nyíri Dezső csütörtökre összehívta a másodfokú fórumot, az MKOSZ női tagozatának intézőbizottságát, bizonyos értelmezési kérdések tisztázására. (A bizottságnak az elnök Nyíri mellett Török Zoltán, Ruttner György, Domokos Mihály és Rózsa Gábor a tagja).

Nem hivatalos információink szerint ezen az ülésen nagy az esélye annak, hogy a csapatok jogértelmezése érvényesül. ---- M ---- &
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
11 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
18 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
31 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
46 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
55 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik